Previous | Home | Next

До кінця Х століття ця місцевість, як, до речі, і увесь Хрещатик, звалася Перевісище і являла собою лісові хащі. Трохи вище, де починається вулиця Софійська, знаходились Лядські ворота, що вели у Верхнє місто і після перебудови площі, були зведені над землею. На території сучасного майдану Незалежності у XVIII столітті були збудовані кам‘яні фортифікаційні Печерські ворота, що, в свою чергу, проіснували до 1833 року. Наприкінці XVIII - на початку XIX століття площа являла собою пустир - Козине болото. У 30-х роках тут з‘явились перші дерев‘яні, а у 50-х - кам‘яні будівлі.
До 1871 року на площі, що тоді звалась Хрещатицькою, був ринок, давались циркові вистави, відбувались народні гуляння. Першу цегляну будівлю було споруджено в 1851 році. У 1876 році, після спорудження будівлі міської думи, площа отримала назву Думської. А у березні 1919 року її було перейменовано у Радянську площу, згодом - у 1935 року - у площу Калініна. У 1922 році тут було встановлено пам’ятник Карлу Марксу. У одному з приміщень міської думи певний час містилась художня школа М. І. Мурашка.
У 1976-81 роках площа була реконструйована. А у 1977 році вона отримала нову назву - площа Жовтневої Революції. А вже після падіння Радянського союзу площа отримала й свою сучасну назву - майдан Незалежності. У 2000-2003 роках була здійснена капітальна перебудова майдану у надсучасному стилі. Нині тут розміщені три лінії торговельно-розважального комплексу "Глобус".