Previous | Home | Next

Перший міський театр було споруджено А.І.Меленським 1804 року на Царській площі. Він існував до 1851 року. Його знесли через ветхість та збудували на його місці готель "Європейський", який і дав наступну назву площі. Нині на його місці височить Український Дім.
Другий міський театр відкрився у 1856 році на Кадетській (нині вулиця Богдана Хмельницького), на розі з Володимирською. Будівлю спроектував академік архітектури І. В. Штром. В театрі виступали такі видатні співаки, як Федір Шаляпін, Л. Солбінов, А. Нежданова, М. Баттістіні, Т. Руффо, драматичні актори Айра Олдрідж, Сара Бернар та інші. За диригентським пультом стояв С. В. Рахманінов, ставив свої опери М. В. Лисенко, приїздив на прем’єри П. І. Чайковський.
У 1896 році будинок згорів, а в 1901 році на його місці було зведено новий театр опери та балету. Споруду у формах французького ренесансу спроектував академік архітектури В. О. Шретер. У березні 1919 року на базі націоналізованої Російської опери було створено Оперу Української Радянської Республіки, 1926 року перейменовану на Київську академічну оперу. Столичний театр опери та балету відкрито у 1934 році. З 1939 року він носить ім’я Тараса Григоровича Шевченка.