расчет пенсии отдых в Украине Архив документов и фотографий Етар информационно-рекламная поддержка на главную

Експерти МВФ сумніваються у відновленні економіки України в найближчі два роки

Попри оптимістичні запевнення прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, який прогнозував цього року зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) до минулорічного показника 4%, у Міжнародному валютному фонді (МВФ) опублікували більш песимістичний прогноз. Про це йдеться в опублікованому огляді МВФ World Economic Outlook. Експерти МВФ прогнозують зростання ВВП в Україні цього року на рівні 3,5%, а це означає, що українська економіка не відновиться після падіння у 2020 році на 4,0%. Окрім того, ВВП України зростатиме повільніше, ніж загалом у світі, де за прогнозами МВФ у 2021 році середній показник становитиме 5,9%. За даними експертів МВФ, економіка України у 2022 році теж зросте не набагато - на 3,6%. Цей прогноз покращено у порівнянні з квітнем (3,4%), однак середнє зростання ВВП у світі прогнозується на рівні 4,9%. Нагадаємо, що голова Національного Банку України Кирило Шевченко вважає, що у разі введення в Україні ще одного локдауну, економіка втратить від 0,4% до 0,6% зростання ВВП.

Зеленський підписав закон про підтримку фермерів:
кому передбачена фінансова допомога

Президент Володимир Зеленський підписав закон про стимулювання діяльності фермерських господарств. Так, фермерські господарства у перші три роки після створення зможуть отримати допомогу з держбюджету, зокрема через Український державний фонд підтримки фермерських господарств. Також допомога може надаватися від місцевих бюджетів.
На таку допомогу можуть розраховувати:
новостворені фермерські садиби,
сімейні фермерські господарства,
фермерські господарства, розташовані в горах або на Поліссі.
Кабінет Міністрів щороку має передбачати у проєкті держбюджету кошти на підтримку фермерських господарств. Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування щороку в проєктах місцевих бюджетів можуть передбачати кошти на підтримку таких господарств. Фермери зі статусом сімейних фермерських господарств отримують додаткову державну підтримку, зокрема на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Фермерському господарству, головою якого є особа у віці до 35 років включно, надається грошова допомога коштом держбюджету.

В Україні можуть рекордно подорожчати тепличні огірки і помідори

У зимовий і весняний періоди 2022 року в Україні можуть рекордно здорожчати тепличні огірки, помідори та інші овочі. "Ціни на тепличні овочі почали швидко зростати вже зараз. Тому не виключено, що ще до нового року ціни на огірки, помідори і перець оновлять історичні рекорди", – йдеться у повідомленні. Серед основних причин - різке підвищення цін на газ та інші енергоносії, необхідні для теплиць, подорожчання добрив і міжнародних перевезень. Аналітики повідомляють, що внаслідок рекордного зростання цін на газ в Європі вже зараз серйозно страждають тепличні господарства Німеччини, Польщі та інших країн ЄС. Через підвищений попит можуть різко подорожчати імпортні овочі з теплих країн, зокрема з Туреччини, яка є головним постачальником огірків і помідорів в Україну під час зимово-весняного періоду. Варто зазначити, що ціни на газ у Європі б'ють рекорди. Майже дві тисячі доларів – стільки коштувала 6 жовтня тисяча кубометрів палива на головному європейському хабі. У Європі підозрюють шантаж Москви, щоби протиснути сертифікацію "Північного потоку-2".

Україна до кінця року може отримати ще два транші від МВФ

Міжнародний валютний фонд (МВФ) до кінця року може перерахувати Україні два транші. Про це заявив радник президента Олег Устенко. "Ми чекаємо, що транш, який повинен надійти, буде в межах близько 750 млн доларів. Те, що теж обговорюється, - це можливість продовження цієї програми stand-by, в який ми зараз знаходимося, на пів року... І якщо так, то ми можемо розраховувати на те, що до кінця року Україна зможе отримати ще додатковий транш від МВФ", - зазначив Устенко.
Нагадаємо:
Минулого тижня прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що українська сторона та представники Міжнародного валютного фонду (МВФ) завершують підготовку меморандуму про продовження діючої програми stand-by. За його словами, за підсумками переговорів, питання про транш для України має бути вирішене позитивно, але термінів отримання грошей він не назвав.
У Національному банку України припустили, що сума другого траншу за програмою stand-by від Міжнародного валютного фонду (МВФ) для України може складати понад 700 млн доларів.
За словами міністра фінансів Сергія Марченка, у переговорах з місією МВФ виникло питання фіскальних ризиків у зв'язку з високою ціною на газ. Цей момент вимагає додаткових консультацій. Фонд цікавить, як високі ціни на газ можуть відбитися на фіскальній частині бюджету в нинішньому році.

Приватбанк вводить нові обмеження на перекази: деталі

Приватбанк вводить нові обмеження на грошові перекази. Відтепер відправляти або отримувати на картку можна не більше 100 переказів на місяць. Про це інформує прес-служба фінустанови. Ці заходи вводяться у межах боротьби з відмиванням грошей і у зв'язку з вимогами фінансового моніторингу. Зазначається, що для більшості клієнтів банку нічого не зміниться, адже 99,7% користувачів відправляють чи отримують не більше 100 переказів на місяць.
Ліміти на календарний місяць:
для відправника — 100 переказів в Україні та 25 міжнародних;
для одержувача — 100 переказів в Україні та 30 міжнародних.
Що робити волонтерам
Людям, які збирають гроші на благодійність чи волонтерство потрібно:
Зателефонувати на номер 3700 або написати у чат "Допомога Онлайн".
Надіслати посилання із соціальних мереж чи документи, що підтверджують здійснення благодійної діяльності.
Протягом одного робочого дня Приватбанк встановить для таких карток безлімітний режим.
Що робити власникам інтернет-магазинів
Рішенням НБУ встановлено, що користуватися особистою карткою для здійснення підприємницької діяльності не можна. Щоб надсилати й отримувати перекази безлімітно, Приватбанк радить відкрити рахунок фізичної особи – підприємця або особи, яка займається професійною незалежною діяльністю.
Як повідомлялося, на початку серпня в Україні клієнти ПриватБанку масово скаржилися на проблеми в роботі банкоматів фінустанови. Апарати не видали готівку, але все одно відбувалося списання коштів з рахунку.

Курс долара і євро на 18 жовтня

У понеділок, 18 жовтня, долар залишиться стабільним, а євро здорожчає. Офіційні курси валют оприлюднив Національний банк України.
Офіційні курси валют Нацбанку на 18 жовтня:
Долар США – 26,34 грн (без змін).
Євро – 30,44 грн (плюс 2 коп.).
Курси валют у банках та обмінниках 14 жовтня:
Долар США – 26,25/26,45 грн.
Євро – 30,25/30,60 грн.

tsn.ua

в началов начало