тарифы на электроэнергию расчет пенсии отдых в Украине Архив документов и фотографий Етар информационно-рекламная поддержка на главную

Новий керівник МВФ пророкує Україні стрімке економічне зростання

Американець упевнений, що нашій державі до снаги здійснити прорив у напрямку гідного рівня життя. Україна здатна прискорити економічне зростання до 5-6% на рік, якщо проведе низку реформ і досягне успіхів у боротьбі з корупцією. Так вважає тимчасовий виконувач обов’язків директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Девід Ліптон. На його думку, Україна може отримати нову бізнес-модель із кращими інституціями, конкурентний на європейському ринку приватний сектор економіки та гідний рівень життя. Ліптон вважає, що людські ресурси для цього у держави є, а от чого бракує – це капіталів і технологій. Однак головним на шляху успіху в.о. керівника МВФ вважає чітке зобов’язання офіційного Києва втілити в життя необхідні реформи. Ліптон дав зрозуміти, що курс на зміни разом із доланням корупції відкриють Україні шлях до прискореного економічного зростання. "Саме зараз настав момент вибору – з новою адміністрацією, а незабаром і з вашим парламентом. Для України цілком можливо завдяки низці виразних і керованих реформ прискорити зростання співвідношення з рівнем життя в Західній Європі", - заявив він. Порівнюючи ситуацію в Україні та Польщі зразка 2000-х, перший заступник директора-розпорядника МВФ вказав на те, що тоді в польську економіку теж складно було залучити інвесторів. "Однак кілька чітких кроків допомогли змінити цю ситуацію, а саме – будівництво інфраструктури і встановлення правового поля, де контракт – це контракт", - зазначив Ліптон. Як повідомлялося, 63-річна Крістін Лагард тимчасово склала з себе повноваження директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду. Обов’язки керівника відтепер виконуватиме перший заступник директора американець Девід Ліптон. Скільки в часі триватиме "відпустка" Лагард, яка керувала МВФ від 2011 року, інформації немає.

Українці заборгували за комуналку 52 млрд грн

Українці у минулому місяці заборгували за комунальні послуги 52 млрд грн. Про це повідомила Державна служба статистики України. У травні заборгованість скоротилася на 9,8%. Українці активно погашали борги з комуналки, сплативши за місяць 203,9% нарахованої за спожиті газ, гарячу воду та комунальні послуги. Найбільші борги в українців за газ - 26,2 млрд грн, і за централізоване опалення та постачання гарячої води – 16,8 млрд грн. За постачання електричної енергії – 5,2 млрд грн, за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 4,6 млрд грн, за холодну воду – 3,7 млрд грн. Найменше винні за вивезення побутових відходів – 0,7 млрд грн. Від початку травня запрацював закон "Про житлово-комунальні послуги". Він, зокрема, передбачає введення пені за несвоєчасну сплату послуг. Її розмір - одна сота відсотка від суми боргу за кожен прострочений день. Окрім цього, постачальник послуг має право припинити надавати свою послугу споживачеві, якщо той має борги і не погасив їх протягом місяця після попередження. Між виконавцем послуг та споживачами будуть укладатися договори.

Українці почали покривати борги за комуналку

Українці почали активно сплачувати борги за комунальні послуги. За травень заборгованість по країні скоротилась майже на 10%. Найбільш активними виявились жителі Київської області. Вони сплатили утричі більшу суму, ніж була вказана у платіжках за травень. Варто зазначити, від першого травня набув чинності закон, який встановлює пеню за невчасну оплату комунальних послуг. 2 липня повідомлялося, що українці у минулому місяці заборгували за комунальні послуги 52 млрд грн.

tsn.ua

Гройсман розповів, скільки готовий закатати в асфальт у 2020 році

Кабінет міністрів під час формування проекту державного бюджету України на 2020 рік пропонуватиме збільшити обсяг фінансування робіт з ремонту і будівництва доріг. За словами глави уряду Володимира Гройсмана, йдеться про суму в 75 млрд грн. У разі ухвалення парламентом, бюджет збільшиться на 20 млрд грн, порівняно з попереднім роком. Глава уряду також нагадав, що за два роки в Україні відремонтовано і побудовано майже 7000 км доріг. Зокрема, 2017 року Укравтодор витратив на ремонт доріг 30 млрд грн. За ці кошти було покращено близько 2,2 тисячі кілометрів шляхів, що удвічі більше, аніж 2016 року. Своєю чергою, 2018 року на ремонт українських доріг виділили уже близько 35 млрд гривень, покращивши 3800 кілометрів шляхів. Бюджет дорожників на цей рік складає 55 млрд гривень. Так, від початку 2019 року дорожники виконали 20% запланованих дорожніх робіт.

УНІАН

Від акцизів на тютюн до соціальних виплат: як зміняться ціни в Україні від 1 липня

Зросли соціальні виплати різного штибу й пенсії. Хоч на вигляд ріст дуже символічний. Прожитковий мінімум зросте всього на 83 гривні і стане 1936 гривень. А мінімальні пенсії, які до нього прив’язані – на 67 ( стане 1564 гривні). Також запрацював ринок електроенергії. Не поспішайте тривожитись: для населення ціна не змінюється. А от підприємцям доведеться платити більше. За прогнозами експертів, приблизно на 40%. А ось це може означати, що зростуть ціни на всі продукти і всі послуги. Хоч сезонні овочі у липні мають подешевшати: особливо борщовий набір, огірки, помідори. Це щорічна тенденція. Утім, з фруктами все складніше – точніше дорожче. 65-75 гривень за кілограм черешні. Фактично удвічі більше, ніж торік. Було 30-35. А зараз - кінець сезону – і нічогісінько не змінилось. Експерти кажуть: як завжди, винна погода. Частину врожаю побило градом, до того ж весняні дощі не дали бджолам вчасно опилити дерева. І суттєвого зниження вже і не буде – ягода відходить. А от кавуни та абрикоси теж зі старту продаються дорожче, ніж торік. Однак протягом першого липневого тижня пішли вниз. Дизпаливо та бензин також подешевшали. Найбільші заправки одна за одною – хто на 50 копійок а хто на гривню за літр – зменшили ціну. Це тенденція останніх 2 тижнів. Падати іще є куди, кажуть експерти. Але цього тижня усіх, хто зберігає, транспортує та продає бензин змусили оформляти ліцензії. Тобто всі підпільні заправки мусять зникнути. Чи вплине це на цінопад – поки невідомо. Якщо ви збираєтесь у подорож і планує зробити біометричний паспорт – то заплатити тепер доведеться більше. На 124 гривні - це якщо робити його без поспіху – за 20 днів. Так само дорожчим стало повторне виготовлення ID картки – на 66 гривень. А якщо посилочка мусить приїхати до вас з-закордону – і вартість її більше 100 євро, то готуйтесь викласти доплату – мито (10%) і ПДВ (20%). За товари на 140 євро - вартість посилки зросте на 350 гривень. Окрім цього, зростуть і ціни на тютюн. Бо від 1 липня виріс акциз на цигарки - на 9%. Звичайно, свої витрати виробники перекладуть на курців. Тому готуйтеся: за пачку викладете в середньому на 2-3 гривні більше. І те, що мало би бути безкоштовним. Безкоштовна діагностика, другий етап медичної реформи, за якою аж 56 послуг – від УЗД до видалення нескладних новоутворень – мали бути безкоштовними – не запрацювали. Обіцяють запустити з наступного року. І це оптимістичний прогноз. А поки все і далі - з власної кишені. А от закон про мову запрацює зовсім скоро – від 16 липня. Тож, медики, вчителі, чиновники, працівники суду, поліцейські й ті, хто працює у сфері обслуговування мають розмовляти українською на роботі. І тут є шанс зекономити, бо штрафи введуть аж за три роки. Ще є час підготуватися. Платитимуть лиш ліниві.

В Україні різко подешевшала капуста

У липні на українських ринках вартість капусти знизилася на половину. На оптових ринках кілограм білокачанної капусти продають по 3-4 гривні за кілограм. За словами аграріїв, вартість капусти у липні щороку зменшується. Але найкращі ціни на споживачів чекають на початку вересня, коли фермери зберуть врожай і продаватимуть ще дешевше ніж зараз. 27 червня повідомлялося, що від початку року овочевий набір підріс в ціні на 86% - від 56,6 грн у грудні до 105,4 грн у травні.

В українських АЗС знизилася вартість пального

Вартість дизпалива та бензину на українських заправках почала зменшуватись. Ціни зменшилися на 50 копійок, а подекуди - на одну гривню. Експерти прогнозують подальше зниження: світові ціни на нафту та гривня демонструють стабільність. На українських заправках за одну ніч цінники зменшились на гривню. Зниження вартості бензину та дизпалива різке, а тому більшість водіїв змін і не помітили, приміром, Андрій залив у свій позашляховик за один раз 50 літрів дизелю за півтори тисячі гривень. Йому вдалося зекономити 50 гривень. Каже, що зазвичай все навпаки. Паливний ринок обіцяє бути спокійним і у липні. Звичайно, якщо північні сусіди не почнуть обмежувати імпорт. 40% дизельного палива постачають з Росії, автогазу – ще більше. Тому в Україні шукають способи зменшити залежність від непрогнозованого постачальника. Останні два місяці дрібний гурт, зокрема, дизпаливо стабільно дешевшало. Цінники на АЗС стояли на місці, а тому із учасниками ринку довелось проводити консультації. "Під час консультацій ми свої аргументи підкріплювали об’єктивними цифрами: трендом і динамікою цін в гуртовому сегменті. Такі аргументи були сприйняти і дійсно більшість. АЗС погодилися, що є підстави для зниження", - розповів представник президента у Кабміні Андрій Герус. Експерти прогнозують, щодо кінця тижня мають зменшитися ще. На світовому ринку нафта дешевшає, а гривня стабільна. "Якщо зовнішні ціни падають, протягом місяця складські запаси закінчуються і надходить свіжий бензин нам, або газ за новими цінами, то ми ставимо його за новими цінами", - розповів фінансовий директор мережі заправок Ігор Чернявський. Через нинішнє зниження вартості палива сім мільйонів водіїв щомісяця економитимуть один мільярд гривень.

Перспективи замерзнути. Чому Нафтогаз не хоче віддавати державі мільярдні дивіденди

Обурення і ультиматум. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман пригрозив звільненням голові "Нафтогазу України" Андрію Коболєву. А все через позов компанії до Кабміну. У Нафтогазі натомість і собі заявили - дії урядовців можуть суттєво ускладнити ситуацію із опалювальним сезоном. І навіть спровокувати програш у газовій війні з Росією. "Якщо вони і далі будуть паразитувати на державних питаннях, я не буду це терпіти", - із ультиматуму починає п'ятничне засідання Кабміну Володимир Гройсман. В епіцентрі невдоволення - Нафтогаз . "Державна компанія проти держави. Це нонсенс!", - каже прем'єр. Мова - про звернення Нафтогазу до адміністративного суду. Монополіст невдоволений відсотком дивідендів, які має відраховувати державі. Навесні Кабмін зобов'язав Нафтогаз 90% всіх своїх прибутків передавати до бюджету. Нафтогаз сплатив лише 30%, а інші - оскаржив у суді. І той на час суду виплати зупинив. А це - 15 мільярдів гривень. "Ці 15 мільярдів належать українським дітям, воїнам, українським вчителям, лікарям", - зазначив Гройсман. Прем'єр невдоволений діями суддів. І закликає перевірити їхню роботу. А Нафтогазу ставить ультиматум. "Поставити питання, що до середи вони мають відкликати всі свої позови. Тому що держава є їхнім власником. І якщо вони цього не зроблять - внести пропозиції на середу про звільнення їхніх керівників", - заявив Гройсман. А все через позов компанії до Кабміну. У Нафтогазі натомість і собі заявили - дії урядовців можуть суттєво ускладнити ситуацію із опалювальним сезоном. І навіть спровокувати програш у газовій війні з Росією. У керівника Нафтогазу своє бачення ситуації. Зустріч із журналістами той починає із сьогоднішньої цитати Гройсмана: "Чесно кажучи, коли ми продовжували контракт керівнику Нафтогазу я поставив дві умови. Щоб він ніс персональну відповідальність за продовження контракту 20-го року, бо він 5 років провів". "І щоб він ніс персональну відповідальність за заповнення наших сховищ газом. Крапка. По перше я з цим погоджуюсь", - дочитує Коболєв. Але проблема, каже Коболєв, у тому, аби виконати домовленості - Україна має бути готовою до можливої газової війни із Росією. Для цього має закачати у сховища достатню кількість газу, аби мати сильні позиції у перемовинах. Зараз у сховищах Україна має менше 14 мільярдів кубів газу. А на початок опалювального сезону необхідно 20. "Це означає, що закачувати газ ми повинні кожен день, не зупиняючись!", - пояснив Коболєв. Але усі вільні гроші, каже Коболєв, уряд хоче стягнути на дивіденди. Урядовцям, продовжує, неодноразово казали, що в першу чергу слід закупити пальне. Або принаймні отримати позики у міжнародних компаній. Уряд, твердить, не дозволив. Втім якщо така воля урядовців буде, то вже на початку наступного тижня Нафтогаз може вийти на ринок єврооблігацій. "Нам треба дозвіл, потім ми залучаємо гроші, потім виконуємо всі завдання, які перед нами ставить акціонер: закачуємо газ і проходимо спокійно зиму і виплачуємо дивіденди", - сказав Коболєв. А от виконувати ультиматум прем'єра про відкликання позовів у Нафтогазі не будуть. "Ні заморозити країну, ні програти газову війну - такого ми не можемо допустити. Я готовий нести за це персональну відповідальність", - заявив керівник Нафтогазу . Представник президента у Кабміні Андрій Герус каже, що про конфлікт та ситуацію давно знають. "Нам здається, що зараз треба емоції в сторону. Навпаки - шукати спільне рішення, щоби знайти нове фінансування. Щоб "Нафтогаз міг закупити максимальну кількість газу і ми мали комфортну ситуацію", - сказав Герус. Втім миром принаймні сьогоднішній вечір не закінчився. Після брифінгів стало відомо - Рахункова палата розпочала у Нафтогазі свою перевірку. І з'ясовуватиме, чи не завищував бува монополіст ціни.

У Швейцарії заблокували 60 мільйонів франків, які могли бути вкрадені в Нафтогазу

У швейцарських банках нині заблоковані 60 мільйонів франків (майже 1,6 млрд грн), які можуть бути вкрадені в НАК "Нафтогаз України". Справу за підозрою у відмиванні грошей нині розслідує Федеральна прокуратура у Берні. Гроші, імовірно, могло вивести за кордон колишнє керівництво Нафтогазу , пише DW. Федеральна прокуратура Швейцарії зазначає, що на даний момент у справі двоє підозрюваних, обидва - громадяни України. Одного з них підозрюють у відмиванні коштів, іншого - у співучасті у відмиванні. У справі фігурує офшорна компанія з Британських Віргінських Островів, яку Генеральна прокуратура України вважає підконтрольною народному депутату Євгену Бакуліну. За даними слідства, на швейцарський рахунок цієї компанії було виведено 25 млн доларів США у період, коли Бакулін був головою Нафтогазу (2010-2014 роки). Номінальним бенефіціаром компанії, за цими ж даними, виступає донька ексголови держкомпанії. Навесні 2018 року Євгена Бакуліна було оголошено у розшук. Його підозрюють у привласненні і розтраті майна, участі у злочинній організації та відмиванні грошей злочинного походження. Ідеться про роль Євгена Бакуліна у резонансній справі про "вишки Бойка". Так журналісти охрестили бурові установки, куплені 2011 року через підставних осіб і офшорні компанії для Чорноморнафтогазу - дочірньої компанії Нафтогазу . Скандальну справу назвали на честь тогочасного міністра енергетики і давнього близького соратника Бакуліна Юрія Бойка. Після втечі екс-президента України Віктора Януковича до Росії 2014 року слідчі Генпрокуратури встановили, що за бурові установки було переплачено 400 мільйонів доларів. Ці гроші, вочевидь, були виведені за кордон. Згідно з інформацією у судовому реєстрі, в рамках оборудки до Швейцарії, крім 25 мільйонів, імовірно, виведених на рахунки Бакуліна, також було виведено 95 мільйонів доларів на рахунки офшорної компанії з Белізу. Бенефіціаром останньої слідчі вважають Януковича. Контроль над рахунком, на який, за даними українських слідчих, було виведено 25 мільйонів доларів, мали діти Євгена Бакуліна. Про це свідчать і документи з судового реєстру Швейцарії. Бакуліни та підконтрольна їм фірма з Британських Віргінських Островів позивалися у Швейцарії, аби розблокувати заморожені кошти і завадити передачі українським слідчим документів про банківські рахунки. Бенефіціари вимагали у швейцарців не задовольняти запит української сторони про правову допомогу, стверджуючи, що рахунок не має жодного стосунку до батька. У разі ж задоволення українського запиту діти екс-голови Нафтогазу просили зафарбувати чорним їхні імена і прізвища у документах, а документи, в яких згадується їхній батько, в жодному разі не передавати. Українську кримінальну справу проти Бакуліна його діти називають політично мотивованою. Федеральний кримінальний суд у квітні 2019 року дав дозвіл на передачу Україні банківських документів і продовження арешту коштів. 16 травня таке рішення підтримав Федеральний суд. Судді встановили, що є достатньо підстав вважати, що інформація про швейцарський рахунок компанії дітей Євгена Бакуліна має стосунок до розслідування кримінальної справи проти депутата і екс-голови Нафтогазу . Станом на серпень 2018 року, коли на кошти було накладено арешт на виконання рішення українського суду, на рахунку залишилося лише 329 тисяч доларів, 28 тисяч євро, 518 тисяч єн, а також цінні папери вартістю близько 4 млн доларів. Інформацію про рух коштів на цьому рахунку буде передано в Україну на запит Генпрокуратури, скерований швейцарським колегам більше року тому. "Запит про правову допомогу перебуває у стадії виконання", - зазначили у Федеральній прокуратурі Швейцарії. Якщо банківські документи зі Швейцарії передадуть до України, то вони можуть дати відповідь, куди зникли сотні мільйонів, переплачені за "вишки Бойка". Сам же Юрій Бойко, під чиїм іменем на всю країну відома справа про імовірне розкрадання на закупівлі нафтових вишок, схоже, не цікавить українських правоохоронців. Як повідомив торік генпрокурор Юрій Луценко, Бойко не є підозрюваним. Водночас Євген Бакулін і Юрій Бойко - давні соратники. Бакулін прийшов працювати у Нафтогаз саме у той час, коли Бойко був частиною владної команди навколо Віктора Януковича. До листопада 2018 року Бакулін і Бойко були соратниками по парламентській фракції "Опозиційного блоку".

Суд заморозив 145 млн доларів дивідендів, які Газпром мав отримати від Nord Stream

Англійський комерційний суд заморозив виплату 145 мільйонів доларів дивідендів російської дочірньої компанії Газпрому Nord Stream, яка опікується газопроводом "Північний потік". Про це повідомили у департаменті з комунікацій НАК "Нафтогаз України". "Комерційний суд Високого суду Англії та Вельсу в межах позову НАК "Нафтогаз України" зобов’язав Газпром в разі отримання дивідендів від Nord Stream внести $145 млн з належної йому суми на рахунок суду як гарантію виконання вимог суду", - йдеться у повідомленні. Як зазначається, відповідне рішення суд ухвалив 11 червня 2019 року, врахувавши подовження термінів розгляду апеляції на рішення Стокгольмського арбітражу у Швеції та ймовірні додаткові відсотки за боргом, які Газпрому доведеться сплатити Нафтогазу . Також суд зобов'язав Газпром отримувати дозвіл у Нафтогазу або в суду на виплату дивідендів Nord Stream під час ухвалення нових рішень акціонерами компанії. Нагадаємо, українська компанія "Нафтогаз" виграла арбітраж у Гаазі про визнання РФ винною у втраті компанією активів через анексію Криму. Попередньо сума компенсації оцінюється у приблизно 5 млрд доларів США. Як повідомлялося, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав Газпром доплатити Нафтогазу понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу Газпром мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів. 21 березня Газпром оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу. Так само на початку березня в Газпромі попередили про початок розірвання двосторонніх угод з українською стороною. У липні 2018 року Нафтогаз подав до Стокгольмського арбітражу другий позов проти Газпрому . Українська компанія вимагає переглянути тариф на транзит газу від березня 2013 року, також від російської сторони вимагається відшкодування 12,5 млрд доларів. Російський Газпром своєю чергою подав позов про розірвання з Нафтогазом контракту на транзит. Стокгольмський арбітраж поєднав обидва позови в одну справу. Раніше у Нафтогазі розповіли, як змусять Газпром сплатити борги за Стокгольмський арбітраж. Компанію цікавлять акції, якими володіють росіяни.

Приватизація знову провалена – надходження до бюджету склали всього 1,6% від плану

За перші пів року 2019-го надходження до держбюджету від приватизації становили лише 0,3 млрд грн, а це - 1,6% від річного плану. Аби перекрити дефіцит бюджету, було вирішено замістити надходження від приватизації внутрішніми запозиченнями в першій половині року. Про це йдеться у звіті Міністерства фінансів. "За оперативними даними Державної казначейської служби, загальний фонд держбюджету у перші шість місяців 2019 року було виконано із дефіцитом у сумі 6,8 млрд грн. Так, уряд намагається рівномірно фінансувати видатки протягом року відповідно до розпису, щоб уникнути пікового фінансування в кінці року. У перші шість місяців року спеціальний фонд зведено з профіцитом у 8,6 млрд грн", - зазначили в Мінфіні. Станом на 1 липня сума коштів на Єдиному казначейському рахунку становила 13 млрд грн, а також додатково на валютних рахунках ДКСУ в гривневому еквіваленті 81,1 млрд грн.

Долар знову подешевшав. Курси від НБУ на понеділок

Національний банк України визначився з офіційними курсами валют, які діятимуть у понеділок, 8 липня. Долар США подешевшає на 16 копійок й коштуватиме 25,71 грн. Востаннє така низька ціна долара США в офіційних курсах НБУ була майже два роки тому - 1 вересня 2017-го він коштував 25,69 грн. А пік вартості за останні два роки був 23 січня 2018-го - 28,87 грн. Сьогодні, 5 липня, курс долара становить 25,87 грн - це також найнижчий показник від початку вересня 2017-го. Євро у понеділок втратить 25 копійок і становитиме 28,95 грн. Нагадаємо, за підрахунками Міжнародного валютного фонду курс гривні до долара у 2019 році складе 28,7 грн за долар. Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

tsn.ua

в началов начало