тарифы на электроэнергию расчет пенсии отдых в Украине Архив документов и фотографий Етар информационно-рекламная поддержка на главную

МВФ погіршив прогноз економічного зростання України на 2019 рік

Міжнародний валютний фонд (МВФ) переглянув макроекономічний прогноз для України на 2018-2019 роки. Про це йдеться у звіті World Economic Outlook, який був опублікований фондом 17 квітня. Зокрема, фонд погіршив прогноз середньорічної інфляції в Україні. Зокрема, очікується, що вона в 2018 році становитиме 11 відсотків замість раніше прогнозованих 10 відсотків, а в 2019 році цей показник знизиться до восьми відсотків. Також МВФ погіршив прогноз економічного зростання України на 2019 рік - з чотирьох відсотків до 3,3 відсотка. Водночас прогноз зростання ВВП на 2018 рік залишився поки що незмінним - 3,2 відсотка. Головний кредитор України - їде до Києва. Сьогодні в столиці зустрічатимуть експертів Міжнародного валютного фонду. Вони мають провести технічні консультації з представниками влади. Цього року держава сподівається отримати від МВФ щонайменше 2 мільярди доларів. А для цього, за інформацією фонду, Україна мала б запустити пенсійну реформу, ухвалити закон про приватизацію, розібратися із тарифами на газ та створити Антикорупційний суд. Крім того, у звіті зазначається, що до кінця 2018 року Україна зіткнеться з більшим дефіцитом платіжного балансу, ніж передбачалося раніше. За прогнозом МВФ, на кінець 2018 року дефіцит поточного рахунку платіжного балансу становитиме 3,7 відсотка ВВП - на 0,7 відсоткового пункту більше за попередні прогнози, а в 2019 році він становитиме 3,5 відсотка. Рівень безробіття в Україні в 2018 році, згідно з прогнозами МВФ, становитиме 9,2 відсотка, а в 2019-му - знизиться до 8,8 відсотка. Раніше Світовий банк зберіг прогноз зростання ВВП України на рівні 3,5 відсотка в 2018 році. У жовтні минулого року він прогнозував, що у 2019 і 2020 роках ВВП зростатиме на чотири відсотки. 19 квітня, у Вашингтоні розпочнеться весняне засідання МВФ, участь у якому візьмуть міністри фінансів багатьох країн світу. Серед ключових тем, які обговорюватимуть на заході, питання світової торгівлі, яке постало особливо гостро у зв'язку із запровадженням США ввізних мит на низку товарів.

Монетизацію субсидій на опалення в Україні впроваджуватимуть у два етапи

Монетизація субсидій на опалення триватиме в два етапи. Про це заявив міністр соцполітики України Андрій Рева. На першому етапі субсидії монетизують тим, хто має індивідуальне опалення, тобто використовують для цього газ або електроенергію. А на другому етапі - тим, хто обігрівається централізованим опаленням. Також у планах міністерства - запровадити спецрахунки. Це допоможе уникнути ситуацій, коли за несплату послуги її будуть відключати усьому будинку. З цього рахунка можна буде сплатити за інші комунальні послуги. Початок монетизації субсидій, за словами Андрія Реви, планується запровадити від 1 січня 2019 року. Нагадаємо, торік уже провели пілотну монетизацію споживачам, які мають індивідуальне опалення осель газом чи електроенергією.

Рева назвав дві причини бідності українців

Детінізація дасть грошей більше, ніж результати економічного зростання, - вважає міністр. Тіньова економіка та зарплати в конвертах породжують бідність українців і позбавляють їх права на соціальний захист. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає прес-служба відомства. За його словами, приблизно 40% української економіки знаходиться в тіні. "Детінізація на сьогоднішньому етапі дасть грошей більше, ніж результати економічного зростання", - переконує Рева. "По факту фонд оплати праці у 2017 році становив 796 млрд гривень. При 2,5% економічного зростання минулого року ми отримали 212 млрд гривень до бюджету. Ці гроші прийшли з тіньової економіки, внаслідок підвищення мінімальної зарплати вдвічі", - зауважив міністр.

tsn.ua

Україна має знайти рішення для деполітизації формування ціни на газ

Україна досягла відчутного прогресу в досягненні цілей програми співпраці з МВФ, однак для її успішного продовження необхідно уникнути політизації питання щодо формування ціни на газ. З такою заявою виступив у п'ятницю під час брифінгу в Вашингтоні керівник Європейського департаменту МВФ Пол Томсен. "Україна здійснила значний прогрес у дуже складній ситуації, зокрема, у вирішенні макроекономічних викликів", - підкреслив представник МВФ. Він зазначив, що багато було зроблено, в тому числі, в одній із ключових сфер – ціноутворення на внутрішньому ринку енергоносіїв. Водночас, за його словами, останнім часом це питання знову почало політизуватися. Якщо в Україні створять Антикорупційний суд, підняття тарифів на комунальні послуги для населення можуть відтермінувати. Про це спікер Андрій Парубій веде переговори з МВФ та Венеційською комісією. "Ми занепокоєні тим, що ціни на енергоносії знову перетворились на політичне питання. На наш погляд, дуже важливо, щоб Україна повернулася до політики деполітизації процесу прийняття рішень у питанні цін на енергоносії", - наголосив Томсен. Представник Фонду також назвав "критично важливим", насамперед для України, продовжувати програму взаємодії з Міжнародним валютним фондом. Раніше повідомлялося, що до кінця весни 2018 року може відбутися перегляд програми розширеного фінансування Міжнародного валютного фонду для України.  Спочатку реформи – потім гроші. МВФ назвав терміни можливого надання чергового кредиту Київ отримає черговий транш кредиту лише за умови успішного втілення реформ протягом найближчих місяця-двох. Серед цих реформ - прийняття закону про незалежний антикорупційний суд, реформа енергетичного сектору і забезпечення фіскальної політики, яка була б спрямована на досягнення цілей програми.

Укрінформ

Нафтогаз про новий позов Газпрому

У Нафтогазі України готові до нових судових засідань у Стокгольмському арбітражі, куди російський Газпром подав позов про дострокове розірвання чинних до кінця 2019-го двох контрактів – про постачання газу до України та його транзит територією України до Європи. "Наш найбільший боржник знову грає в гру "poker face". Надіслати документи - недостатньо "для розірвання". Чекаємо на нові зустрічі у Стокгольмі. Уточнимо термінологію: Газпром ініціював арбітражне провадження щодо зміни або скасування контрактів з нами. Контракти не передбачають можливості припинити їхню дію в односторонньому порядку. Вони чинні і закінчуються разом з 2019 роком. Достроково їхня дія може бути припинена лише за згодою обох сторін або за рішенням арбітражу", - зазначили в Нафтогазі. В українській компанії нагадали, що остаточне рішення Стокгольмський арбітраж ухвалює не так швидко. Тому, доки розглядатимуться позови, дія контрактів завершиться наприкінці 2019-го. "Минулого разу арбітражні провадження за цими контрактами були ініційовані 2014 року, а рішення за ними арбітраж виніс у 2017 та 2018 роках", - зазначили в Нафтогазі. Прес-служба української компанії нагадала, що "оскарження арбітражних рішень не зупиняє їхню дію. Газпром так само винен нам 2,56 млрд доларів + відсотки". Нагадаємо, у грудні 2017-го та в лютому 2018-го Стокгольмський арбітраж виніс рішення щодо зустрічних позовів Газпрому та Нафтогазу щодо умов закупівлі газу Україною, а також щодо транзиту російського газу територією України до Європи. За підсумками двох рішень Росія має сплатити Україні 2,56 млрд доларів, але досі грошей так і не віддала. Газпром заявив, що ці рішення створили дисбаланс у Києві, в зв'язку з чим він з одного боку оскаржить їх, з іншого боку – має намір розірвати ці контракти через цей же суд. Газпром направив Нафтогазу офіційне повідомлення про початок процедури розірвання контрактів. У Києві розривати контракти не хочуть. Газпром у березні оскаржив у Швеції рішення арбітражу Стокгольму за позовом Нафтогазу за контрактами на постачання та транзит газу. Глава Газпрому Олексій Міллер сказав, що російська компанія готова підписати новий контракт із Нафтогазом про транзит газу після 2019 року (коли завершується дія нинішнього контракту), якщо це буде економічно вигідно Москві.

tsn.ua

У МВФ не бачать реального підґрунтя для підвищення мінімальної зарплати в Україні

У Міжнародному валютному фонді переконані, що Україні цього року не варто підвищувати розмір мінімальної зарплати з нинішніх 3723 грн. Бо для цього немає економічних передумов, а реформи сповільнилися. "Відновлення фіскальної дисципліни у 2016-17 роках і поступове скорочення держборгу були суттєвими досягненнями у контексті програми реформ, що підтримується МВФ", - зазначив представник МВФ Йоста Люнгман. Цих правил Україні потрібно дотримуватися й надалі, бо державний борг – усе ще значний і залишається суттєвим чинником вразливості. "Ми занепокоєні зростанням видаткового тиску на тлі занадто оптимістичних, на наше переконання, прогнозів дохідної частини бюджету. З огляду на це, ми не бачимо фіскального простору для збільшення бюджетних видатків у 2018 році", - сказав представник МВФ. Нагадаємо, в уряді неодноразово звучали заяви про можливе підвищення розміру мінімальної зарплати в Україні в другому півріччі 2018 року до 4,1 тис. грн. Але, мовляв, для цього поки що немає економічних підстав.

Економічна правда

Керівник банку спрогнозував курс долара протягом 2018 року

Традиційно на валютному ринку гривня зміцнюватиметься до кінця серпня, а вже восени й узимку девальвує. Наприкінці року долар коштуватиме до 29 гривень. Такий прогноз озвучив голова правління "Першого українського міжнародного банку" (ПУМБ) Сергій Черненко, посилаючись на очікування аналітиків фінустанови. "У своїх прогнозах ми ставимо помірно консервативні очікування - курс 29", - сказав він. Банкір зазначив, що Україні доведеться виплатити великі суми грошей за боргами цього й наступного року, наближаються президентські та парламентські вибори, але, незважаючи на ці фактори, гривня продовжує зміцнюватись навіть більш активно, ніж торік. "Інструментів, щоб справитись із піковими борговими виплатами, в уряду достатньо", - переконаний Черненко. Нагадаємо, державний бюджет України на 2018 рік передбачає середньорічний курс гривні близько 29,3 грн за долар, а курс на кінець року - близько 30,1 грн за долар. Згідно з даними опитування НБУ в першому кварталі 2018-го, більшість представників українського бізнесу прогнозують обмінний курс гривні до долара США в наступні 12 місяців у межах 28-31 грн за долар.

УНІАН

Після вихідних основна валюта подешевшає в курсах Нацбанку

Національний банк України установив офіційні курси валют на 23 квітня. Долар США подешевшає на 5 копійок і коштуватиме 26,17 грн. Євро втратить 25 копійок і його курс становитиме 32,22 грн. Читайте також: Керівник банку спрогнозував курс долара протягом 2018 року Нагадаємо, у держбюджеті-2018 заклали курс 29,3 грн за долар, а торік закладали 27,2 грн. Уряд озвучив такі валютні прогнози: обмінний курс гривні (в середньому за рік) 2018-го року становитиме 29,3 грн за долар, 2019-го року - 30,5 грн за долар, 2020-го року - 31 грн за долар. Згідно з даними опитування НБУ в першому кварталі 2018-го, більшість представників українського бізнесу прогнозують обмінний курс гривні до долара США в наступні 12 місяців у межах 28-31 грн за долар. Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

tsn.ua

в началов начало