тарифы на электроэнергию расчет пенсии отдых в Украине Архив документов и фотографий Етар   на главную

Небезпечний товар: чи можна заразитися коронавірусом через посилки з Китаю

Українці активно замовляють товари з Китаю, а от на Укрпошті пакунки з Піднебесної не обробляють. Не впроваджено і жодних змін у режимі роботи працівників: ні пов'язок на обличчя, ні рукавичок.  Учені довели, що коронавірус може передаватися не лишень від організму до організму. Він може жити на різних металах, дереві, папері, пластику та склі. Саме тому китайці намагаються дезінфікувати геть усе. Навіть тамтешній центральний банк вирішив обробляти гроші й зберігати їх певний час на карантині, перш ніж знову запускати в обіг. А от товари, що надходять з Китаю до України, не піддаються спеціальній дезінфекції. "Ми керуємось чітко рекомендаціями ВООЗ, Всесвітнього поштового союзу. Вони жодних обмежень у те, як обробляються посилки, не вводять", - стверджує перший заступник гендиректора Укрпошти Олександр Перцовський. Із цим погоджуються й фахівці Центру громадського здоров'я. За їхніми словами, коронавірус може виживати лише у біологічних рідинах.  "Коронавірус живе на поверхнях, якщо говорити по максимальним строкам, 9 днів. Взагалі середній строк - до 6 днів. Тому, якщо ви отримуєте посилку з Китаю, до цього часу вірус у будь-якому випадку втратить свою заразність", - каже фахівець відділу інфекційного контролю центру громадського здоров'я Роман Колесник.

2020 року реальна зарплата українців зросте на 8-9%

Такий прогноз Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. "Щодо зарплати, то якщо ми очікуємо, що у реальному вимірі, тобто скориговані на інфляцію, її темпи будуть зберігатися на рівні минулорічному, тобто у минулому році реальна зарплата зросла на 9,8%, то десь приблизно 8-9% зростання побачимо цьогоріч", - сказав під час брифінгу заступник міністра розвитку економіки Сергій Ніколайчук, якого цитує Громадське. За даними Держстату, середня зарплата в Україні в грудні 2019 року становила 12264 грн. Тобто Протягом 2020-го вона може зрости до 13,2-13,3 тис. грн. За словами Ніколайчука, враховуючи, що рівень інфляції в Україні значно скоротився і за підсумками січня впав нижче 4% у річному вимірі, то номінальне зростання зарплат також зменшиться. Хоча реальна платоспроможність отриманих українцями грошей має зрости на 8-9%. Нагадаємо, торік середні зарплати найбільш суттєво змінювалися у Київській, Миколаївській, Рівненській та Хмельницькій областях Частка ВВП України у світі – 0,3%. Частка українського експорту в світовій торгівлі – 0,2%. Водночас частка експорту у ВВП – 45%.

Україна зберегла місце в топ-3 "житниць Європи"

За підсумками грудня 2018 – листопада 2019 року Україна залишається на третьому місці серед постачальників сільськогосподарських продуктів до Європейського Союзу. Обсяг проданих до країн континентальної спільноти товарів склав 7,3 млрд євро. 10 найнебезпечніших продуктів і страв на планеті Згідно з моніторинговим звітом Єврокомісії, більше вторгували тільки дві країни: США (12 млрд євро) та Бразилія (11,7 млрд євро). Україна наростила експорт на 36%. Четверту сходинку посів Китай із 6,1 млрд євро.  За словами віцепрем?єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби, найбільшу динаміку мають саме експорт продукції аграрної та харчової промисловості. "Наші партнери з ЄС зазначають в своїх звітах, що на відміну від світового ринку свіжих продуктів, де Україна лише починає формувати свою репутацію, перероблені фрукти та овочі вже давно стали "сильною стороною" країни у всьому світі", - зауважив він. Мінекономіки підрахувало, що найбільший приріст експорту в 2019 році продемонстрували капуста (+2001,9%), свинячий жир та жир птиці (+409%), ячмінь (+204,8%), овес (+125,5%), яйця (+229,8%), соєва олія (+165,8%), коренеплоди (+115,8%), а серед товарів з більшою доданою вартістю - молюски (заморожені, копчені і т.п. - +389,5%); варення, джеми, желе, мармелади (+226%); молочні продукти (маслянка, вершки, йогурти, кефіри, згущене молоко тощо + 203,3%); екстракти, есенції, концентрати кави, чаю, цикорію (+377,5%). "Серед харчового експорту ми продаємо далеко не лише зернові чи овочі і фрукти. Росте частка продукції з доданою вартістю. З впевненістю можна сказати, що Україна одна з країн, що вже годує ЄС", - зазначив Кулеба. "Той, хто хоче, знаходить можливості для виходу на ринки ЄС, хто не хоче, розповідає байки про те, що "нас там не чекають з нашою продукцією". Статистика демонструє постійний позитивний тренд і свідчить про одне: наша продукція дуже затребувана, а експортувати до ЄС – вигідно", - наголосив він.

"Ми маленькі, як пушинка". Милованов оцінив стан української економіки

Про це під час брифінгу повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов. "Що це означає? Це означає, що ми маленькі, як пушинка, і відкриті, тому що половину економіки це експорт. Ми повністю залежимо від світу. Щось змінюється з цінами у світі, глобальна якась криза економічна – вона б’є по нам. Зростання теж на нас впливає. Через те, що ми такі маленькі, нам потрібно бути дуже гнучкими, а цього в нас немає, бо в нас немає ринків", - пояснив урядовець. За його словами Україні необхідні три "класичні ринки" – ринок землі, ринок капіталу та ринок праці. "Страшні цифри, діагноз. Ми проїли економіку за 30 років. Відсоток високотехнологічних товарів у експорті – 17%. Все інше це сировина. Це може бути сировина, але прості послуги. В переробній промисловості України відсоток високих технологій – 3%. Наша економіка сьогодні по суті детехнологізована", - додав міністр. Також Милованов повідомив про рівень зношеності основних фондів України. Він становить 60%. Для порівняння, у Словаччини – 35%, Білорусі – 38%, Молдови – 42%.

На ремонт українських доріг виділили в п`ять разів більше

Цього року в Україні дорожній бюджет збільшили майже в п`ять разів. Про це повідомили в Укравтодорі.  У бюджеті на дороги передбачено 69 мільярдів гривень, однак не всі ці кошти мають піти на власне ремонт доріг.  Зокрема, 7 мільярдів гривень витратять на погашення кредитів Укравтодору, а третину із суми, що залишилася, витратять на ремонт регіональних доріг. Додаткове фінансування на будівництво автошляхів планують залучати з кредитів під державні гарантії.  Нагадаємо, раніше повідомлялося, що пріоритетними для ремонту та будівництва є мостові переходи в Запоріжжі, Миколаєві та Кременчуці.

Нафтогаз вимагає від Росії понад 8 мільярдів доларів за кримські активи

НАК "Нафтогаз України" вимагає від Російської Федерації понад 8 млрд доларів США компенсації за активи в анексованому Криму. Про це повідомив виконавчий директор української компанії Юрій Вітренко. Справу розглядає Третейський суд у Гаазі в Нідерландах. Українська сторона подала туди відповіді на зустрічну заяву РФ. "Ми подали оновлені розрахунки щодо збитків, яких зазнав Нафтогаз внаслідок незаконної експропріації кримських активів. Ми оцінюємо збитки, завдані внаслідок незаконної анексії українського півострова, у суму понад 8 млрд доларів (це власне збитки плюс відсотки). Через анексію Криму ми втратили передусім вуглеводні в кримських родовищах, бурові установки, флот, гелікоптери, нерухомість та чимало обладнання", - пояснив Вітренко. Наприкінці грудня Нафтогаз уклав мирову угоду з російським Газпромом, відповідно до якої сторони "обнулили" судові позови. "Чому ми судимось, якщо перед Новим роком уклали мирову угоду? Мирову угоду уклали з Газпромом, а другою стороною цього процесу є безпосередньо Російська Федерація. Які наші шанси на перемогу? Ми робимо свою роботу професійно та відповідально. Аналогічних справ дійсно наразі не було, але попередній досвід судів із Газпромом та обґрунтованість нашої позиції дають підстави розраховувати на рішення на нашу користь", - зазначив Вітренко. Нагадаємо, 30 грудня 2019 року в результаті тристоронніх переговорів Україна-Росія-Європейський Союз сторони підписали новий контракт про транзит газу. Угоду укладено на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років на аналогічних умовах. За підрахунками виконавчого директора Нафтогазу Юрія Вітренка, доходи від транзиту газу, які Україна отримає протягом наступних 5 років, складуть 7,2 мільярда доларів. У рамках пакетної угоди Росія погодилась виплатити і виплатила Україні майже 3 мільярди доларів грошима за рішенням Стокгольмського арбітражу. Водночас, українська сторона відмовилась від інших судових позовів та претензій до Газпрому. Однак, це не стосується позову щодо втрачених активів Нафтогазу в анексованому Криму та на шельфі Чорного моря.

Ціна газу в Європі та Україні влітку може зменшитися в півтора разу

Через теплу зиму та зменшення споживання газу ціна нього в Європі та Україні влітку може зменшитися в півтора разу – з нинішніх 150 доларів за тисячу кубометрів до 100 доларів. Такий прогноз озвучив директор інтегрованого газового бізнесу НАК "Нафтогаз України" Андрій Фаворов, пише Інтерфакс-Україна. "Нині 150 доларів, і я думаю, влітку ми до 100 доларів доберемося. У нас плюсова температура в лютому. У лютому! Це нечувано. У нас ті самі проблеми, що й у Газпрому та європейських добувних компаній - реалізовувати газ, коли він не потрібен через ці температурні умови. Тому ціна буде низькою", - сказав Фаворов. Низький попит на газ у Європі через теплу зиму збільшить попит на послугу з його зберігання. "Ми бачимо, що з точки зору трейдерів змінився підхід, вони бачать додану вартість і цінність сховищ. У Європі всі сховища забиті, і вони повезуть його сюди тримати, тому що дівати його нікуди більше. Зими немає, низьке споживання. Для України це плюс - сховища затребувані", - сказав представник Нафтогазу. Станом на 15 лютого 2020 року підземні сховища газу України заповнені на 52,7% від проєктної потужності.

Лукашенко заявив про готовність почати відбір російської транзитної нафти

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про готовність почати відбір російської транзитної нафти. Про це в п'ятницю, 14 лютого, повідомляє агентство "БелТА". За словами Лукашенка, Білорусь піде на такий крок у разі, якщо Росія не виконає поставки в "затвердженому обсязі" в два мільйони тон на місяць. "Через країну прокачується 70 мільйонів тон нафти і вони (Росія, - ред.) не мають ніяких проблем. Ми сумлінно, чесно качаємо цю нафту", - зазначив Лукашенко. Білоруський президент також нагадав, що Росія досі не компенсувала витрати через поставки забрудненої нафти в квітні минулого року. "Пам'ятаєте влітку брудну нафту? До цього часу не розрахувалися за це, хоча у нас вийшло з ладу обладнання в Мозирі, Новополоцьк постраждав і нафтопровід "Дружба", - сказав Лукашенко. Він також заявив, що вже озвучив цю позицію на переговорах з Володимиром Путіним 7 лютого. "Я нікого не шантажував", - зазначив Лукашенко. Поставки нафти до Білорусі від основних російських нафтових компаній зупинені від початку року через розбіжності в ціні. У січні Лукашенко заявив про необхідність знизити залежність від нафти з Росії. Мінськ направив запити про купівлю нафти Україні, Польщі, Казахстану, Азербайджану і країнам Балтії.

Долар і євро залишилися стабільними. Курси валют Нацбанку на 18 лютого

Національний банк України визначився з офіційними курсами валют на 18 лютого. Основна валюта залишилася стабільною: долар США коштує 24,44 грн, євро - 26,49 грн. Нагадаємо, уряд оновив прогнози щодо курсу долара в Україні. Оптимістичний сценарій: 2020 рік - 24,8 грн за долар, 2021 рік - 23,9 грн, 2022 рік - 24,2 грн. Консервативний прогноз: 2020 рік - близько 27 грн. Топ-менеджери українських компаній, щоквартальне опитування яких традиційно провів Нацбанк, прогнозують, що протягом найближчих 12 місяців долар в Україні коштуватиме 27-28 гривень. Прогнози Міжнародного валютного фонду щодо курсу долара в Україні такі: 2019 рік - 26,75 грн, 2020 рік - 27,72 грн, 2021 рік - 28,70 грн, 2022 рік - 29,67 грн, 2023 рік - 30,64 грн, 2024 рік - 31,61 грн. Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

tsn.ua

в началов начало