тарифы на электроэнергию расчет пенсии отдых в Украине Архив документов и фотографий Етар информационно-рекламная поддержка на главную

Грузія, Литва, Польща й Україна звернуться до Європи щодо“Північного потоку-2”

Cпікери парламентів Грузії, Литви, Польщі та України підготували звернення до європейських партнерів про недопущення реалізації проекту “Північний потік-2”. Про це на з’їзді партії “Народний фронт” повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій. У США приголомшили збитками, яких може зазнати Україна через російський газопровід "Північний Потік-2" Він зазначив, що Україна завжди, виступаючи проти будівництва “Північного потоку-2”, пояснювала, що “для Росії енергетичне питання - це питання не економіки, а це питання політичного шантажу, це питання політичного впливу”. Парубій наголосив на неприпустимості реалізації цього проекту, бо йдеться про глобальну безпеку України і Європи. “Спільно зі спікерами і Грузії, і Литви, і Польщі підготували спільний лист до європейських партнерів про недопущення реалізації проекту “Північний потік-2”, - зазначив він. Раніше повідомлялося, що російська компанія "Газпром" змушена відкласти початок газопроводу "Північний потік-2" (Nord Stream 2), яким планується транспортувати газ із РФ до Європи в обхід України, через те, що Данія змінює своє законодавство. Майбутні правки до закону закриють для російського проекту територіальні води цієї країни.

За прострочення комунальних платежів введуть пеню

Боржникам, які прострочили платежі за житлово-комунальні послуги, будуть нараховувати пеню в розмірі 0,01% за кожен день затримки з оплатою. Така норма в Україні почне діяти від 1 січня 2019 року, що передбачено новим законом «Про житлово-комунальні послуги», який спрямовано на демонополізацію ринку житлово-комунальних послуг. Документ сьогодні, 9 листопада, ухвалила Верховна Рада. Пеня передбачена "від 1 січня 2019 року в розмірі 0,01 (однієї сотої) відсотка за кожен день прострочення після дати, коли вичерпаний термін оплати", зазначила нардеп від "Самопомочі" Альона Бабак. Нововведення стосуватимуться ситуації, коли оплата за послуги ЖКХ внесена невчасно до 20 числа місяця чи до іншої дати. "Це означає, що 100 днів прострочки — це 1% від суми заборгованості, тобто в рік максимальна сума пені становить 3,65%", - уточнила Бабак. Також було уточнено положення щодо введення пені. Законом передбачено, що в разі заборгованості держави за субсидіями та пільгами пеня не нараховується. Крім того, не нараховується пеня, якщо в людини є заборгованість з оплати праці, яка підтверджена документально. "Всім людям, які не зможуть платити за житлово-комунальні послуги з об’єктивних причин, пеня не нараховуватиметься", - запевнила депутат. Зазначимо, що новий закон про житлово-комунальні послуги набере чинності через три місяці після його офіційної публікації. Документ перебував на розгляді Верховної Ради два роки. Про це повідомляє журналістка Марія Васильєва. Фактично це закон про демонополізацію ринку житлово-комунальних послуг, адже він вбиває монополію ЖЕКів, а споживачі отримують можливість і право укладати угоди з тими постачальниками, яких самі оберуть, на тих умовах, на які зможуть впливати. Щоб зрозуміти вигідність, споживачам надається право дізнатись, за що вони власне платять, оскільки закон розділяє тариф на дві частини – плату за товар та абонентську плату за послуги компанії-постачальника. Крім того, закон є частиною великої реформи ЖКГ, яку спільними зусиллями просувають уряд та парламент. Попереду ще цілий комплекс законопроектів, як анонсував у Раді віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко. За його словами, надалі необхідно затвердити низку інструментів, які дозволять більше контролювати постачальників послуг.

УНІАН

Пеня і руйнування монополії. що змінює новий закон про ЖКГ

Цього тижня парламент ухвалив закон, що має перевернути з ніг на голову всю житлово-комунальну сферу, знищивши монополію. Ухвалене рішення - перший крок до того, щоб створити справжній ринок послуг. Після внесення законодавчих змін, українські споживачі будуть платити не за послугу, а за отриманий результат. Тобто не за те, що постачальник десь там у себе подає теплоносій температурою 80 градусів, а за справді гарячі батареї в кожній окремій квартирі. Все це прописуватиметься в договорах із тими постачальниками, яких жителі будинку обиратимуть самі. Фактично уряд створює ринок житлово-комунальних послуг, де не буде монополій. Можна буде з кількох постачальників обрати того, хто запропонує найкраще співвідношення ціни та якості. Це нововведення стосується тепла, води, електроенергії, прибирання сміття. Але все це попереду, бо закон набуває чинності за півроку. За новим законом на українців чекає ще один сюрприз - пеня за прострочену комуналку. За кожен день прострочки доведеться сплатити одну соту відсотка боргу. Чиновники заспокоюють – штрафуватимуть не усіх. Наприклад, якщо ви отримуєте субсидію і держава її затримала – пені не буде. Якщо вам затримали зарплатню і ви можете документально це довести, пені також не буде. Комунальна безвихідь: у Києві оголосили шокуючий відсоток зношеності столичних тепломереж Комунальна безвихідь: у Києві оголосили шокуючий відсоток зношеності столичних тепломереж Більше того, з утворенням ринку житлово-комунальних послуг так чи інакше доведеться комунікувати із сусідами. Зокрема, вводиться плата за користування мережами. За те, що ЖЕК чи теплопостачальник обслуговує труби чи кабелі - ми будемо платити самі. Фактично тепер тариф ділиться навпіл: власне за товар і за надання послуги з обслуговування. І якщо якість останньої не влаштовує - потрібно колективно щось вирішувати із таким постачальником.

Чорні списки роботодавців: українці знайшли можливість помститися начальству в Інтернеті

Українці намагаються захистити себе від керівників-самодурів або й відвертих аферистів. У цьому допомагають можливості Інтернету, де можна анонімно розмістити інформацію про набутий досвід у тій чи іншій фірмі. Марина Ананська розповіла свою історію: заради роботи в столиці вона перебралася з Черкащини, влаштувалася адміністратором до міні-готелю, але після місяця роботи її звільнили без пояснень і виплати зароблених грошей. "Коли я на чергову зміну передзвонювала, виходити чи змінився графік, мені сказали, що ви не працюєте, ми вже взяли нових співробітників, бо ви кудись пропали", - розповіла жінка. Потерпіла твердить, що керівництво готелю щодня "годує" її обіцянками сплатити борг. Домовитися з працедавцем Марині не вдалось, у приміщення її не пустили, а телефоном пояснили, що не чекають і варто підійти наступного дня. Таких історій можна зустріти тисячі, тому аби помститися нечесним працедавцям і застерегти довірливих співгромадян від халепи українці почали публікувати їх в мережі. У "чорних списках" люди здебільшого анонімно скаржаться на невиплати зарплат і хамство. "Безперечно, дуже багато відгуків стосується сфер гостинності, тобто ресторани, готелі, магазини, сфери продажів. Тому що там достатньо велика плинність кадрів в силу специфіки", - пояснює спеціаліст міжнародного кадрового порталу Катерина Криворученко. Юристи ж звертають увагу на те, що через бажання якомога швидше знайти роботу люди сам втрачають пильність і забувають прості правила. "Необхідно зафіксувати умови, про котрі домовилися співробітник і роботодавець", - нагадує правник Тетяна Андріанова. Окрім того, в боротьбі з нечесними керівниками не завадить і рішучість відстоювати власні права, як це зробив 33-річний бухгалтер Володимир Бєлік, якому після наміру звільнитися вирішили не виплачувати зароблені гроші. "Юрист склав заяву в головне управління поліції про кримінальне правопорушення, бо неповернення трудової і невиплата зарплатні, згідно однієї зі статей Кримінального кодексу України, є кримінальним правопорушенням", - розповів він. Після цього роботодавець усі свої зобов’язання стосовно робітника виконав. Перевірка скарг працівників на нечесних роботодавців належить до компетенції Державної служби праці. Інспекції мають повноваження з’ясовувати обставини суперечки, а в разі відмови в допуску та ігнорування вимог роботодавцям загрожує штраф у 320 тисяч гривень. Окрім того, суб’єктам підприємницької діяльності доведеться додатково сплатити майже по 100 тисяч гривень штрафів за кожного неоформленого належним чином працівника. Стягнути ж власні зароблені кошти працівникам доведеться з роботодавця через суд.

Як заощадити тисячі гривень на комуналці

Тисячі осель українців досі залишаються без тепла попри те, що опалювальний сезон триває місяць. При цьому за навіть неякісні послуги доведеться платити великі суми. Втім, українці не повинні забувати утеплювати свої домівки, вважає експерт з енергоощадження Олег Соколов. Він радить розпочати інспекцію з власних вікон. Виявляється, склопакети - це взагалі не гарантія енергобезпеки вашої квартири. "Cклопакети потрібно міняти і робити це вчасно. Якщо у людини немає можливості змінювати повністю, то їх потрібно обслуговувати. Піна теж від перепадів температур розсипається, скорочується, утворюються взагалі наскрізні щілини. "е все тепловтрати", - зазначив експерт. Тож просто зараз підійдіть до власного вікна, підставте руку і перевірте, чи бува не проходить холодне повітря до вашої оселі. Крізь ці щілини квартира втрачає до 40% тепла. Рахунок у платіжках росте прямо пропорційно. Під’їзд - це ще одна зона ризику, яка краде тепло. Ідеальний варіант, якщо він стане повністю герметичним. Крізь неутеплені стіни втрачається до шести тисяч гривень за опалювальний сезон. Холодний дах - ще п’ять тисяч. Через відчинені двері у під’їзді та розбиті вікна видувається до трьох тисяч гривень. Сумарно останні два пункти становлять до 15% загальних тепловтрат у будинку. Відтак, 15% у платіжках, тож зачинені двері можуть врятувати ситуацію. Винесені балкони, надбудовані мансарди на кількасот квадратів, вбудовані магазини… Якщо у вашому будинку є це, знайте, вас банально обкрадають ваші ж сусіди. Ви роками платите за їхні теплі батареї. Однак для того, щоб місцева влада перерахувала усю площу, потрібна згода усіх пожильців. І якщо раніше вам було нецікаво, як топиться у вашого сусіда, то нині із шаленими тарифами на комірне, доведеться або знайомитись і вирішувати все справедливо, або далі платити за нього тисячі власних гривень.

Як уберегтись від платіжок на тисячі, коли опалення відсутнє

Хоч офіційно опалювати оселі українців розпочали ще два тижні тому, сотні сімей радості від теплих батарей у квартирах досі не відчули. Та якщо зігріватись поки вдається старими дідівськими методами, то які цифри прийдуть у квитанціях уже за тиждень - поки загадка. 12 градусів тепла за вікном і стільки ж у квартирі. Щовечора киянка Марина Голота повертається в холодну оселю. Хоча опалення в будинку увімкнули ще два тижні тому. Про це свідчать розпечені батареї у під’їзді. Вдома ж Марині доводиться грітись хутряними чобітками і електрообігрівачем. А ще – чекати перших платіжок. "Ми минулого року платили за опалення близько двох тисяч гривень. Цього року там говорили, що нібито має ще піднятися вартість опалення. Які нам прийдуть цього року платіжки – ми не можемо собі уявити. Але, виходячи з попередніх платіжок, тобто в нас вже два тижні має бути опалення, - це ми вже маємо заплатити тисячу гривень. А за що? Якщо в квартирі холодно", - нарікає Марина Голота. Згідно з нормативами, в опалювальний сезон температура в кімнаті повинна бути не нижчою, ніж 18 градусів. Так визначили ще за радянських часів і до сьогодні не змінили нічого. А все тому, що старою залишили й логіку нарахування оплати, запевняють експерти. Зігрівся чи ні - платиш сповна. "Кожен повинен обирати собі комфорт. Крім того, що на батареї має стояти лічильник-розподілювач, там має бути регулятор і людина сама собі вибирає температурний режим і відповідно платить менше", - говорить директор Інституту міста Олександр Сергієнко. Марина Голота каже, що всю зиму платити за холод у квартирі не збирається. А тому взялась вирішувати проблему ще до отримання перших квитанцій. "Я дізнавалася, що можна викликати комісію. Вона зафіксує, що немає тепла в квартирі, що в квартирі холодно. Якщо комісія не приходить, то я сама можу заповнити акт про ненадання послуги. І якщо завірять троє сусідів, що немає тепла, то вони там можуть якось перерахувати ці тарифи", - каже киянка. Утім, щоб домогтися справедливого рішення від такої комісії, варто заручитись підтримкою грамотного юриста. Адже довести, що доводиться платити за ненадану послугу, не так просто. "Прийде комісія і скаже: "Та у вас там не утеплені вікна, у вас у дверях дме". І якихось критеріїв розумних немає просто. Поки ця комісія прийде, може теплокомуненерго вже підкрутить і у вас стане тепло. Тому ці комісії, які встановлюють якісь факти, – це давно забуте минуле", - говорить директор Інституту міста. На сьогодні лише у столиці грітись дідівськими методами змушені мешканці 170 житлових будинків. Коли ж потепліють їхні батареї, люди не знають.

tsn.ua

За тиждень ціни на огірки підстрибнули вдвічі

Від початку листопада гуртові ціни на тепличні огірки зросли в півтора-два рази. Великі обсяги цих овочів продають за 30-33 грн за кілограм, а невеликий опт – за 38-45 грн. Відповідно в роздрібі ціни ще вищі. Фахівці ринку пов’язують факт стрімкого зростання ціни із дефіцитом огірка на внутрішньому ринку. "Сезон збирання врожаю огірка у вітчизняних теплицях вже завершено, а імпортери поки що не квапляться збільшувати поставки. У жовтні багато українських гуртових компаній зазнали втрат на продажах імпортного огірка через непередбачуване коливання ціни на внутрішньому ринку, тому сьогодні продавці дуже обережно ставляться до цієї продукції. Втім, слід пам’ятати, що у листопаді на внутрішньому ринку імпортна продукція майже повністю змінює вітчизняну і це дуже часто супроводжується ціновим зростанням. Пікових показників обсяги імпорту огірка досягають у грудні, ціни на продукцію займають максимальні позиції напередодні Нового року та в січні" – пояснила експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман. Імпортери не виключають, що в найближчі кілька днів ситуація може стабілізуватись, адже сьогодні замовлення на імпортний огірок знов почали збільшуватись. Втім суттєвого цінового провалу учасники ринку вже не очікують, враховуючи сезонне збільшення попиту на імпортну продукцію.

Інфо-Шувар

ДФС озвучила приголомшливу статистику щодо ввезення до України авто на "євробляхах"

За даними фіскалів, від початку року до України ввезли майже мільйон авто з іноземною реєстрацією. Майже чверть мільйона авто "на євробляхах" їздять Україною незаконно. Про це повідомили у прес-центрі Державної фіскальної служби України. "За 10 місяців поточного року в Україну було ввезено 865 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією. З них майже 681,6 тис. авто ввезено у режимі "транзиту" та майже 183,4 тис. автомобілів – у режимі "тимчасового ввезення", - йдеться у повідомленні. До того ж фіскали наголосили, що станом на 1 листопада 2017 року на території України загалом перебуває понад 383,3 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією, серед них із порушенням терміну – майже 236,6 тис. автомобілів. "Із ввезених в режимі "транзиту" 100,8 тис. авто, понад 67 тис. перебувають на території України з порушенням терміну. Із понад 282,5 тис. транспортних засобів, ввезених в режимі "тимчасового ввезення", майже 169,5 тис. – із порушенням терміну", - додали у відомстві. Окремо у ДФС назвали топ-5 країн Євросоюзу, з яких найчастіше завозять авто на "євробляхах":
Польща – 118 тис. авто;
Литва – 54,7 тис.;
Німеччина – 19,9 тис.;
Чехія –14,2 тис.;
Болгарія – 12,4 тис.
"Протягом січня-жовтня 2017 року митниками було складено 17,9 тис. протоколів про порушення митних правил при ввезенні автомобілів, за результатами яких порушникам нараховано 127,7 млн грн штрафів", - резюмували у фіскальній службі. Нагадаємо, на початку вересня власники автомобілів з єврономерами проводили акції протесту в центрі Києва, вимагаючи від уряду знизити ціну на розмитнення автомобіля і не чинити тиск на власників транспортних засобів з єврономерами. Станом на 1 листопада на українській митниці очікують подальшої долі понад 59 тис. транспортних засобів, 44,6 тис. з яких перебувають у режимі тимчасового ввезення.

tsn.ua

За півтора року бізнес вивіз за кордон понад два мільярди доларів дивідендів

Протягом останніх півтора року, від червня 2016-го, відколи Нацбанк дозволив бізнесу за певних умов виводити дивіденди за кордон, з України перерахували 2 млрд 118 млн доларів. Ця сума становить близько 42% заявленого компаніями обсягу репатріації дивідендів. Про це повідомили в прес-службі НБУ. Регулятор запевнив, що купівля валюти для виплати дивідендів істотно не вплинула на валютний ринок, бо її обсяги становлять усього 3,2% від загального обсягу купівлі валюти. НБУ також нагадав, що дозволена гранична сума дивідендів до перерахування за кордон становить 5 млн доларів на одну особу (емітента, депозитарна установа, іноземного інвестора) протягом місяця. Саме тому попит на валюту для репатріації дивідендів рівномірно розподілений у часі. Від 13 черня 2016-го Нацбанк дозволив репатріацію дивідендів, нарахованих іноземним інвесторам за 2014-2015 роки, встановивши обмеження на перерахування таких дивідендів за кордон на одну особу в місяць у межах більшого значення – еквівалента 1 млн доларів США, або 10% загального обсягу дивідендів до виплати. У травні 2017-го НБУ дозволив бізнесу виплачувати дивіденди іноземним інвесторам за 2014-2016 роки, при цьому максимальна сума відповідних перерахувань за кордон була збільшена вп'ятеро – до 5 млн доларів протягом місяця.

УНІАН

Кожен п'ятий працівник отримує зарплату, нижчу за 3200 гривень

В Україні 20% працівників отримують зарплати, що нижчі за мінімальний розмір зарплати в 3,2 тис. грн. Водночас ще в грудні минулого року кількість людей, які отримували менше 3200, було понад 40%. Про це повідомляє прес-служба Кабміну. "В абсолютних цифрах понад 2 млн людей отримують нині підвищену зарплату. Від початку року на 24,3% збільшилася кількість людей, які отримують зарплати більше 10 тис. грн. Більш ніж на третину в середньому збільшилися зарплати лікарів, працівників освіти та науки. Кількість зареєстрованих безробітних – вересень 2017 року до вересня 2016 року – скоротилась на 11,3%", - ідеться в повідомленні. Відповідно надходження від єдиного соціального внеску зросли на 39,3 млрд грн і посилили бюджет Пенсійного фонду. "У результаті ухвалених у жовтні рішень щодо пенсійної реформи в Україні на третину скоротилася кількість пенсіонерів, які отримують пенсії менше 2 тис. грн. Натомість утричі (3,3 разу) зросла кількість пенсіонерів, які отримують пенсії розміром від 5 до 10 тис. грн", - запевняють у Кабміну. Раніше в Міносвіти пояснили, як наступного року зростуть зарплати вчителів і де на це візьмуть гроші.

Нацбанк визначився з курсами валют на п'ятницю та вихідні

Національний банк України установив офіційні курси валют на п'ятницю, 10 листопада. Ці ж курси діятимуть і протягом найближчих двох вихідних - суботи та неділі. Долар США подешевшав на 8 копійок і його курс становить 26,55 грн. Євро додав 1 копійку коштує 30,88 грн. Нагадаємо, у держбюджеті на 2017 рік заклали долар по 27,2 грн. У проекті держбюджету-2018 заклали курс 29,3 грн за долар. Раніше уряд озвучив такі валютні прогнози: обмінний курс гривні (в середньому за рік) 2018-го року становитиме 29,3 грн за долар, 2019-го року - 30,5 грн за долар, 2020-го року - 31 грн за долар. Український бізнес сподівається, що Український бізнес спрогнозував курс долара на найближчий рік протягом найближчого року обмінний курс буде на рівні 27-30 грн за долар. Про це свідчить опитування, яке серед підприємців провів НБУ. За всю свою історію гривня встановила антирекорди два з половиною роки тому - 26 лютого 2015-го в офіційних курсах НБУ долар США сягнув 30,01 грн, а євро – 34,04 грн.

tsn.ua

в началов начало