тарифы на электроэнергию расчет пенсии отдых в Украине Архив документов и фотографий Етар   на главную

Україна видаватиме доступні кредити під власну справу, аби повернути додому заробітчан

Задля повернення заробітчан додому в Україні запускають державну програму надання доступних кредитів під власну справу "Повертайся і залишайся". Кредит може становити до 1,5 млн грн, а відсоткова ставка – від 5% до 9%. Про це у відеозверненні заявив президент України Володимир Зеленський. "Під час своєї інавгурації я казав, що нас українців в усьому світі 65 мільйонів. І ви дуже потрібні нашій державі. Ваші знання, таланти та ментальні цінності. Ми дуже хочемо, щоб ви повернулися додому. Ми також дуже хочемо, щоб і ті, хто опустив руки, на жаль, і планує поїхати з України, залишились", - сказав Зеленський. Кредити видаватимуть на п'ять років – як під започаткування нової справи, так і під бізнес, що вже працює. "Сума кредиту - 1,5 мільйона гривень на п'ять років. Ставки наступні: 5% для діючого або нового бізнесу, який створить мінімум два робочі місця. 7% - для нового бізнесу або діючого з виручкою до 25 мільйонів гривень, який не створює нові робочі місця, але якщо ви наймаєте нового працівника, за кожного ставка буде знижуватися на 0,5%. І 9% - для тих, хто вже працює, має виручку від 25 до 50 мільйонів і хоче розширити власну справу", - зазначив президент. Умови та механізми отримання цих кредитів оприлюднять згодом. Водночас, чи будуть такі ж вигідні умови кредитування для тих українців, які не виїжджали на заробітки й хочуть відкрити бізнес, президент не розповів.

Гончарук анонсував дешеві кредити для малого і середнього бізнесу з лютого

1 лютого 2020 року почне діяти урядова програма з підтримки малого і середнього підприємництва. Про це заявив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук. Він наголосив, що це спростить старт і ведення бізнесу в країні. "Наступного року відкрити бізнес в Україні стане значно простіше. Ми запускаємо програму доступного кредитування для малого та середнього підприємництва", - заявив керівник органу виконавчої влади. За словами Гончарука, програма буде доступна як для нового, так і для вже діючого бізнесу. "Ставки будуть доступними – від 5% до 9%, залежно від умов кредитування", - пояснив він. І додав, що отримати кредит на суму до 1,5 мільйона гривень можна буде на термін до 5 років. "Вам потрібен бізнес-план, хороша репутація і кредитна історія. Це – головна запорука отримання кредиту. Звичайно, непогано, щоб ваша справа тривала вже як мінімум рік, і важливо, щоб ваша загальна виручка за рік не перевищувала 50 мільйонів гривень", - розповів Гончарук. Як повідомлялося, Кабінет міністрів запустив пілотний проект для створення цифрового ID громадян України — верифікацію користувачів електронних реєстрів. Для цього протягом наступних шести місяців будуть перевірені стан технічної безпеки та захисту наявних реєстрів, а також повнота та достовірність даних користувачів у вже наявних реєстрах, зокрема шляхом співставлення даних різних реєстрів між собою. За планом, цифрове ID громадянина дозволить виявити та усунути дублювання даних про одну особу чи клонування унікального запису користувача.

У Мінсоцполітики підрахували середній розмір субсидії

В Україні в листопаді субсидії на оплату житлово-комунальних послуг отримували близько 3 млн домогосподарств. Середній розмір виплат склав 1,2 тис. грн. Про це повідомив заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко. "95% субсидіантів отримують виплати у готівковій формі. Уже зараз у готівковій формі профінансовано 3,1 мільярда гривень", - уточнив Музиченко. Монетизація житлових субсидій (тобто їхня виплата у грошовій формі) здійснюється від 1 січня 2019 року. "Такий механізм заохочує субсидіантів до раціонального споживання житлово-комунальних послуг - внаслідок зменшення фактичного споживання послуг домогосподарством (менше за встановлений розмір соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами). Всі зекономлені кошти житлової субсидії члени домогосподарства можуть використовувати на власний розсуд", - сказав заступник міністра. Зазначимо, що нині діють дві моделі монетизації: безготівкова форма (кошти перераховуються на персональний обліковий запис одержувача в Ощадбанку, звідки спрямовуються лише на оплату житлово-комунальних послуг), та готівкова форма (готівка виплачується безпосередньо одержувачу). Від 1 жовтня 2019 року запровадили монетизацію пільг на житлово-комунальні послуги.

Кабмін вперше за 15 років підняв тарифи на доставку пенсій і субсидій. Як зросли ціни

Від першого січня 2020 року в Україні зросте ціна на доставку пенсій та субсидій через відділення Укрпошти та поштарів. Тепер тариф у місті становитиме 1,15% (чинний 0,79%) від суми виплати, у селі та селищі міського типу - 2,3% (чинний 1,56%). Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Кабміну 4 грудня. "Тарифи сьогодні абсолютно не покривають навіть прямі організаційні витрати Укрпошти. Тільки торік збитки компанії за доставку пенсій становили 1,5 млрд грн... Ця ситуація ставила під загрозу доставку пенсій Укрпоштою з 1 січня 2020 року. Уряд цю ситуацію владнав - ми встановили адекватні до сучасних реалій тарифи на оплату доставки та виділили додаткові 900 млн грн на наступний рік", – прокоментував рішення голова уряду Олексій Гончарук. За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, підвищення тарифів відбулося вперше за останні 15 років і дозволить забезпечити отримання пенсій майже чотирьом мільйонам українців у містах та селах. Криклій також повідомив, що за цей час Укрпошті вдалося збільшити доходи, комп’ютеризувати відділення, впровадити нові діджитальні рішення, а також покращити якість наданих послуг та міжнародне визнання. І завдяки впровадженню нових тарифів Укрпошта зможе покрити фактичні витрати на свої послуги.  Нагадаємо, раніше в державній компанії Укрпошта заявили про намір підвищити тарифи на універсальні поштові послуги від 2020 року.  Укрпошта також планує підвищити тарифи для редакцій на приймання та доставку друкованої періодики на 12-15%. Нові ціни мають почати діяти вже цієї осені – на передплату на 2020 рік. У Національній спілці журналістів такий крок назвали свідомим знищенням друкованої преси.

Українцям виплатили заборгованість за лікарняні та декретні

Лікарняні та декретні виплати надходитимуть за графіком – очільник Фонду соцстрахування заборгованість за лікарняними, декретними і допомог на поховання.  Про це повідомила прес-служба фонду. Від початку грудня установа профінансувала 782,2 млн грн допомоги. Зокрема, на виплату лікарняних перерахували 538,9 млн грн, на декретні - 241 млн грн, на допомогу на поховання - 2,3 млн грн. Виплата стала можливою після того, як уряд ухвалив рішення щодо зміни бюджету Фонду соціального страхування на нинішній рік. Як повідомлялося, 20 листопада Фонд соцстраху призупинив виплату лікарняних та декретних, адже в бюджеті на 2019 рік закладена менша сума коштів від тих, що потрібні тепер. За даними Фонду, від січня 2019 року він профінансував 12,499 млрд грн матеріального забезпечення. Утім, виплати поновили вже наступного дня. Фонд почав виплати під особисту відповідальність, оскільки, за законом, має їх припинити.

Фінансово-будівельна піраміда. У Києві заморозили будівництво понад 13 тисяч квартир

Державна корпорація "УкрБуд" зупинила будівельні роботи на більшості своїх об’єктів. Без житла ризикують залишитися понад 13 тисяч інвесторів. Це вшестеро більше, ніж було в шахрайській схемі "Еліта-Центр". Ганна Зубрійчук тримає маленького сина на руках. Вони жителі новобудови у віддаленому районі Києва. Цей житловий комплекс називається "Харківський". Другий рік її будинок без тепла. Два інших будинки взагалі недобудовані. "Тепла у нас немає. Через це у нас страждає ремонт. І ремонт, і діти в холоді. У нас конденсат на стіні утворюється. Це за дитячим комодом. Ось за дитячим ліжком пліснява", - показує Ганна. Разом із іншими жінками йдуть до керуючої компанії. Начальник дільниці пояснює, що тепла не буде. Винний забудовник, бо не уклав угоди із постачальником тепла. "З технічної точки зору, не виконані якісь договірні умови між Укрбудом і Єврореконструкцією, - говорить керівник дільниці №2 ТОВ "Керуюча компанія" Володимир Димченко. У мешканців здають нерви: "Це жахливо бути без тепла всю зиму. Ви уявляєте, з такими дітками повертатись у холодну квартиру". Житловий комплекс введений в експлуатацію лише на третину. Через це під’єднати його до теплових мереж нереально. Будівництво зупинилось ще влітку. Аналогічна ситуація на 26 об'єктах цього забудовника. Тим, хто сидить без тепла, можна сказати, пощастило, адже зведення усіх будинків зупинилось ще пів року тому. Бо немає грошей. За підрахунками громадського діяча Миколи Томенка, недобудованими залишаються понад 13 тисяч квартир. Він порівнює УкрБуд із фінансовою пірамідою Еліта-Центр. І називає причетними до неї колишніх і нинішніх високопосадовців: "Повинна бути миттєва реакція урядовців. Тому що в київської влади Кличка прямий конфлікт інтересів. Тобто очільник Укрбуду був депутатом фракції Кличка, друг Кличка, переможець тендерів, які блискавично відбувалися від Шулявського моста. Микитась друг команди Порошенка, бо йому допомогали стати депутатом. Уся вертикаль владна працювала на нього". Без житла ризикують залишитися понад 13 тисяч інвесторів. Це вшестеро більше, ніж було в шахрайській схемі Еліта-Центр. Наразі НАБУ розслідує справу проти колишнього співвласника УкрБуду Максима Микитася. Йому закидають оборудки з квартирами для Міноборони. Про долю своїх інвесторів він говорити не хоче: "Я не маю жодного відношення до УкрБуду. Наразі експерти кажуть, що для вирішення проблем забудовника потрібні додаткові гроші. Запити про долю будинків у держкорпорації проігнорували. На сайті забудовника є новина, датована 4 жовтня, в якій новий директор Олег Майборода каже про відновлення роботи: "Ті, хто пильно стежить за нашими будмайданчиками, можуть бачити, як після попереднього зниження активності тиждень за тижнем нарощуються темпи робіт. На об'єктах стає все більше робочих, і ми поступово повертаємо колишню динаміку". Що буде тепер, наразі велике питання. Так само, як і під’єднання жителів "Харківського" до тепла.

Слухання про стягнення 3 млрд доларів з Газпрому пройшли успішно для України

Слухання в Амстердамі щодо визнання та примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу пройшли успішно для України. За цим рішенням Газпром має сплатити Нафтогазу близько 3 млрд доларів. Про це розповів виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко "Наша оцінка – слухання пройшли успішно для нас, і тому ми очікуємо на позитивне рішення суду, яке дозволить нам приступити до реалізації активів Газпрому, які ми до цього успішно заарештували", - написав Вітренко. Він додав, що суд визначив очікувану дату винесення рішення – 25 лютого 2020 року. Нагадаємо, 28 листопада відбулася двостороння зустріч у Відні між міністром енергетики та захисту довкілля України Олексієм Оржелем та міністром енергетики Росії Олександром Новаком, керівництвом газових компаній - Газпром, Нафтогаз України, Оператор ГТС України. Основна тема переговорів - транзит російського газу територією України до Європи після того, як у грудні 2019-го завершиться дія нинішнього 10-річного контракту. У повідомленні прес-служби Міненерго РФ вказано, що під час зустрічі також обговорювали питання прямого постачання російського газу до України. В офіційних повідомленнях української сторони про це - жодного слова. Раніше прем'єр-міністр України Олексій Гончарук запевнив, що переговори з цієї теми з Москвою не ведуться. Нагадаємо, наступна тристороння зустріч Росії, України та Єврокомісії щодо транзиту газу може відбутися протягом першого тижня грудня. Глава Газпрому Олексій Міллер раніше заявив, що для транзиту російського газу до Європи Україна повинна в стислі терміни сертифікувати оператора газотранспортної системи. Водночас для бронювання потужностей для транзиту газу потрібні певні терміни. Контракт на транзит газу завершується наприкінці 2019 року. Новий досі не уклали – сторони не дійдуть згоди щодо умов. Пропозиція Москви – обнулити всі судові вимоги. Водночас Київ не згоден, адже в судах уже виграв 3 млрд доларів і подав позовів ще майже на 12 млрд доларів.

Долар тримається на найнижчому за останні чотири роки рівні. Курси валют НБУ на 5 грудня

Національний банк України визначився з офіційними курсами валют на 5 грудня.
Долар США залишився на рівні 23,93 грн. Це - найнижчий показник за майже чотири останні роки. Востаннє на такому низькому рівні долар був 15 січня 2016-го, коли коштував 23,95 грн. Нагадаємо, уряд оновив прогнози щодо курсу долара в Україні. Оптимістичний сценарій: 2020 рік - 24,8 грн за долар, 2021 рік - 23,9 грн, 2022 рік - 24,2 грн. Консервативний прогноз: 2020 рік - близько 27 грн. Топ-менеджери українських компаній, щоквартальне опитування яких традиційно провів Нацбанк, прогнозують, що протягом найближчих 12 місяців долар в Україні коштуватиме 27-28 гривень. Прогнози Міжнародного валютного фонду щодо курсу долара в Україні такі: 2019 рік - 26,75 грн, 2020 рік - 27,72 грн, 2021 рік - 28,70 грн, 2022 рік - 29,67 грн, 2023 рік - 30,64 грн, 2024 рік - 31,61 грн. Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

tsn.ua

в началов начало