тарифы на электроэнергию расчет пенсии отдых в Украине Архив документов и фотографий Етар информационно-рекламная поддержка на главную

Накопичувальна пенсія. Уряд затвердив детальний план впровадження

Кабінет Міністрів затвердив план заходів щодо впровадження накопичувальної пенсійної системи на 2017?2018 роки.  Відповідне рішення ухвалили у середу, 11 жовтня.
Відповідно до цього рішення, планують:
до кінця 2017 року:
розробити і внести до парламенту законопроекти про критерії відбору недержавних пенсійних фондів;
створити умови для вільного руху капіталів і введення нових фінансових інструментів для інвестування;
забезпечити прозорість діяльності і звітності суб'єктів системи накопичувального пенсійного забезпечення;
вдосконалити вимоги до компаній, які управляють пенсійними активами;
визначити правила відбору і зміни недержавного пенсійного фонду, у якому враховуються внески до накопичувальної пенсійної системи;
до 2018 року:
ухвалити законопроект про розподіл повноважень між Національною комісією, яка здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг і Національною комісією з цінних паперів і фондового ринку;
у I кварталі 2018 року визначити:
розмір страхових внесків;
бази нарахування страхового внеску до системи накопичувального пенсійного забезпечення;
правила і загальні вимоги до програм обов'язкової і добровільної участі в накопичувальній пенсійній системі;
до квітня 2018 року:
подати до Верховної Ради законопроекти про гарантування прав учасників накопичувальної пенсійної системи.
Наразі в Україні все ще діє солідарна пенсійна система, коли ті, хто працює, утримують людей похилого віку. Але через високий відсоток неофіційного працевлаштування така система перестає бути дієздатною.

Інтерфакс-Україна

Три хороші і дві погані сторони пенсійної реформи

Заступник директора центру економічної стратегії Марія Репко каже, що пенсійна реформа може обурювати людей через те, вони не розібрались в її деталях, так само як не розбирались у попередній схемі нарахування пенсії. Марія Репко назвала три хороші і дві погані сторони, які несе пенсійна реформа. За її словами, перша хороша новина полягає у тому, що не буде підвищено податки. Єдиний соціальний внесок залишиться на рівні 22%. "Друга хороша новина – уряд планує припинити фінансувати пенсії за рахунок мільярдних боргів, які Україна брала за кордоном і накопичувала роками. На те, щоб віддати ці борги, Україна витрачала 4% свого ВВП, а це значні суми. Це стільки ж, скільки витрачається на освіту чи охорону здоров’я", - сказала експерт. Третя хороша новина полягає у тому, що пенсії підвищуватимуться. Але, як зауважила Марія Репко, пенсії підвищуватимуться за рахунок двох поганих новин реформи - підвищення стажу і зниження коефіцієнту для обрахунку страхового стажу.

В Україні стартував опалювальний сезон.
У Кабміні запевняють, що немає підстав для зростання цін на тепло

В Україні 15 жовтня офіційно розпочався опалювальний сезон. Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів. «Соціальні об’єкти - школи, дитсадки, лікарні - мають бути підключені до тепла у разі пониження температури у приміщеннях до 16 градусів, житловий фонд – при температурі нижче 8 градусів протягом трьох діб», - йдеться у повідомленні. За словами прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Україна вперше за останні роки повністю готова до опалювального сезону – запаси палива створені. За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, станом на вересень в підземних сховищах знаходиться 14,8 млрд. м3 природного газу, що на 2,3 млрд. м3 більше показника минулого року. Запаси вугілля - 1 980,5 тис. тонн вугілля, що на 568,3 тис. тонн більше минулорічного показника. Разом з тим, в Уряді підкреслюють, що забезпечення споживачів теплом та гарячим водопостачанням – пряма і повна відповідальність місцевої влади. Так само, як і формування тарифів за спожиті енергоносії. Гройсман неодноразово підкреслював, що підстав для підвищення ціни на газ в Україні наразі немає. Саме тому, впевнений прем’єр, на місцях не можна допустити росту цін на тепло та гарячу воду. "Розраховую, що місцеві керівники відповідально поставляться до цього і не дозволять собі жодних підвищень", - сказав Володимир Гройсман. Нагадаємо, Кабмін вирішив не змінювати ціну на газ для населення, поки не відбудуться переговори між Україною та Міжнародним валютним фондом.

tsn.ua

Цього року Україні потрібно понад 70 мільярдів гривень на оплату субсидій

Україні потрібно понад 70 мільярдів гривень для того, щоб оплатити субсидії цього року. Про це заявив директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко. За словами Музиченка, розпочати новий рік без боргів Україна зможе лише в тому разі, якщо в найближчі два місяці обсяг фінансування субсидій буде збільшено ще на 10 млрд грн. Тобто фактично на оплату субсидій цього року потрібно понад 70 млрд грн. "Бюджет майбутнього року передбачає, що на субсидії з держскарбниці витратять 55 млрд грн. Проте, наскільки виправдана ця цифра, судити складно. По-перше, ми досі не знаємо, якою буде ціна на газ, отже, і вартість опалення. По-друге, ми досі не знаємо кількості людей, які претендуватимуть на одержання субсидій у наступному опалювальному сезоні", - зазначає автор статті. Водночас, за приблизними оцінками Мінсоцполітики, реальне зростання доходів населення цього року становило 35%, тому кількість одержувачів субсидій має зменшитися приблизно на 10%, до 5-5,5 млн сімей. Нагадаємо, органи соцзабезпечення визначатимуть розміри субсидій двічі на рік та братимуть до уваги різні періоди доходів громадян. Зокрема, на опалювальний сезон, що стартує від 1 жовтня, братимуть до уваги доходи громадян за перше півріччя 2017-го. А для розрахунку літньої субсидії (від 1 травня) – доходи за друге півріччя цього року.

Дзеркало тижня

Україна майже заповнила сховища газу на опалювальний сезон

Станом на середину жовтня Україна майже досягла показників заповненості підземних сховищ газу (ПСГ), які планувало мати на початок опалювального сезону міністерство енергетики і вугільної промисловості. Про це повідомляє видання «Радіо Свобода» посилаючись на дані оператора газотранспортної системи України державної компанії «Укртрансгаз». «Запаси природного газу в українських підземних сховищах станом на 14 жовтня сягнули 16 мільярдів 771 мільйона кубометрів», - засвідчують у компанії. Міністр енергетики і вугільної промисловості Ігор Насалик заявляв про плани нагромадження на 1 жовтня 2017 року 17 мільярдів кубометрів для проходження опалювального сезону 2017–2018 років. При підготовці до минулого опалювального періоду профільне міністерство також наполягало на необхідності нагромадити 17 мільярдів кубометрів газу, але керівництво «Нафтогазу України» запевняло, що 14,5 мільярда кубометрів буде цілком достатньо. У результаті, в опалювальний сезон 2016–2017 років Україна ввійшла із запасами «блакитного палива» на рівні 14,7 і завершила сезон на рівні 8,4 мільярда кубометрів.


Ціни на нафту зросли через заяву Трампа щодо Ірану та атаку Іраку на курдів

16 жовтня зросли світові ціни на нафту. Як пише видання Прайм, стурбованість трейдерів викликали заяви американського президента Дональда Трампа щодо іранської ядерної угоди, а також ситуація в Іраку. "Станом на 8-му ранку вартість грудневих ф'ючерсів на північноморську нафту Brent піднялася на 1,05%, до 57,77 долара за барель, ціна листопадових ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,82% - до 51,87 долара за барель", - йдеться у повідомленні. Зазначається, що хвилювання на Близькому Сході навколо нафтовидобувних країн створюють на ринку побоювання з приводу можливих перебоїв у постачанні. Так, у п'ятницю президент США Дональд Трамп у зверненні до американців відмовився офіційно підтвердити конгресу, що Іран дотримується угоди щодо ядерної програми, але при цьому не став на міжнародному рівні оскаржувати дотримання Іраном домовленостей. Президент США також сказав, що Білий дім працюватиме з конгресом над "серйозними недоліками" міжнародної угоди з Іраном, і пообіцяв, що США введуть проти Ірану нові санкції за підтримку тероризму. "Якщо виявиться, що Іран порушив ядерну угоду і торговий договір буде відкликаний, це стане найбільшим каталізатором зростання цін на нафту", - заявив у коментарі Reuters радник з цінних паперів ASR Wealth Advisers Шейн Шанель. Крім того, у понеділок Рада безпеки Іракського Курдистану повідомила про наступ іракських сил та проурядового шиїтського ополчення "Аль-Хашд аш-Шааби" на Кіркук для того, щоб захопити військову базу, нафтові родовища і встановити контроль над містом. В Іракському Курдистані 25 вересня відбувся референдум про незалежність, який влада Іраку оголосила нелегітимним. Ще одним фактором росту цін називають скорочення кількості бурових установок у США. За даними американської нафтогазової сервісної компанії BHGE, за тиждень, що завершився 13 жовтня, число бурових установок в США знизилося майже на 1%, до 928 штук. У річному вираженні кількість установок зменшилася на 389 штук, або в 1,7 рази. Кількість нафтових бурових установок скоротилася на п'ять, або на 0,67%, до 743 одиниць.

Скільки коштує заправити авто на АЗС. Середні ціни

На українських АЗС протягом суботи, 14 жовтня, ціни на пальне не змінилися й залишаються стабільно високими. Літр бензину категорії А-95 у середньому по Україні коштує 26,44 грн. Залежно від заправок ціна на це пальне коливається від 24,89 грн до 27,99 грн. Тобто зекономити чи переплатити можна до трьох гривень.  Літр дизельного палива обійдеться водіям у середньому в 24,13 грн. Ціни на АЗС різняться від 22,77 грн до 25,49 грн. Газ для автомобілів коштує в середньому 12,85 грн. Мінімальна вартість на мережевих АЗС - 12,40 грн, максимальна - 13,29 грн. В Україні нині відчувається дефіцит автогазу. Експерти обіцяли відчутне зниження цін у другій половині вересня, проте до рівня початку різкого подорожчання вони так і не повернулися. "Ціни на паливо (у вересні) очікувано прискорили зростання до 12,4%, рік до року (зросли на 2,9%, місяць до місяця). Зокрема у вересні подорожчали бензин та дизельне паливо на тлі зростання цін на нафту на світових ринках та підвищення обмінного курсу євро, оскільки акцизи на паливо встановлені саме в цій валюті. Крім того, попри зниження цін на скраплений газ наприкінці вересня, за підсумками місяця вони виявились вищими, ніж у серпні, що зумовило їхнє суттєве прискорення в річному вимірі", - пояснили в Нацбанку. Тим часом АМКУ підозрює найбільші мережі АЗС у змові, через що зросли ціни на пальне.

Середні ціни на пальне у 2016 та 2017 роках на українських АЗС, у гривнях за літр

Пальне

14.04.16

08.09.16

01.12.16

28.02.17

20.06.17

13.10.17

14.10.17

Бензин А-95

20,48

22,39

23,28

24,68

25,22

26,44

26,44

Дизпальне

17,50

18,49

20,60

22,45

22,74

24,13

24,13

Газ

8,10

11,50

12,15

10,95

10,40

12,85

12,85

Український бізнес спрогнозував курс долара на найближчий рік

На гривню чекає девальвація, а долар відповідно зростатиме в ціні й коливатиметься в межах 27-30 грн. Такі прогнози висловили представники українського бізнесу, традиційне опитування серед яких провів Національний банк. "Збереження стабільності на валютному ринку у третьому кварталі поточного року сприяло послабленню девальваційних очікувань бізнесу. Очікуваний середній курс гривні зміцнювався другий квартал поспіль – до 28,46 грн/долар США (у другому кварталі 2017 року – 28,68 грн/долар США). При цьому, частка респондентів, які очікують, що курс гривні впродовж наступних 12 місяців не перевищить 27,00 грн/долар США, зросла до 21,1% від 14,8% у другому кварталі 2017 року", - ідеться в повідомленні регулятора. Водночас бізнес прогнозує протягом найближчого року зростання споживчих цін на рівні 10% (попередній прогноз – 9,9%). Нагадаємо, раніше бізнес сподівався, що протягом найближчого року обмінний курс буде на рівні 26-29 грн за долар. У держбюджеті на 2017 рік заклали долар по 27,2 грн. У проекті держбюджету-2018 заклали курс 29,3 грн за долар. Уряд озвучив такі валютні прогнози: обмінний курс гривні (в середньому за рік) 2018-го року становитиме 29,3 грн за долар, 2019-го року - 30,5 грн за долар, 2020-го року - 31 грн за долар. За всю свою історію гривня встановила антирекорди два з половиною роки тому - 26 лютого 2015-го в офіційних курсах НБУ долар США сягнув 30,01 грн, а євро – 34,04 грн.

Нацбанк визначився з курсами валют на п'ятницю та вихідні

Національний банк України установив офіційні курси валют на п'ятницю, 13 жовтня. Ці ж курси діятимуть і протягом найближчих трьох вихідних - суботи, неділі та понеділка. Долар США подорожчав на 10 копійок і його курс становить 26,63 грн. Євро додав 19 копійок і коштує 31,57 грн. Нагадаємо, у держбюджеті на 2017 рік заклали долар по 27,2 грн.  Раніше уряд озвучив такі валютні прогнози: обмінний курс гривні (в середньому за рік) 2018-го року становитиме 29,3 грн за долар, 2019-го року - 30,5 грн за долар, 2020-го року - 31 грн за долар. Український бізнес сподівається, що протягом найближчого року обмінний курс буде на рівні 27-30 грн за долар. Про це свідчить опитування, яке серед підприємців провів НБУ. За всю свою історію гривня встановила антирекорди два з половиною роки тому - 26 лютого 2015-го в офіційних курсах НБУ долар США сягнув 30,01 грн, а євро – 34,04 грн.

tsn.ua

в началов начало