тарифы на электроэнергию расчет пенсии отдых в Украине Архив документов и фотографий Етар информационно-рекламная поддержка на главную

В Україні покращилися споживчі настрої

У травні в Україні індекс споживчих настроїв становив 58 пунктів. Це на 3,2 пункти більше, ніж було у квітні. Тобто споживчі настрої українців покращилися. Це сталося на тлі очікуваного розвитку та зростання економіки, очікування щодо не зростання безробіття, незначного покращення матеріального становища. Водночас українці почали рідше здійснювати великі покупки. Про це йдеться в дослідженні GfK Ukraine. "У травні 2017 року значення індексу особистого матеріального становища, очікуваних змін особистого матеріального становища та розвитку економіки найближчого року сягнули максимального рівня за останні два роки (з травня 2015 року). Водночас індекс очікуваної динаміки безробіття зафіксовано на мінімальному рівні. Цей результат свідчить, що у сприйнятті громадян стан справ у економіці поліпшується, а кризовий час пройдено", – коментують аналітики GfK Ukraine.

Як працюватиме ринок землі після реформи

Заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк запевняє, що основною метою земельної реформи, яку пропонує уряд, є впровадження фермерського устрою сільськогосподарського виробництва. В ефірі ток-шоу "Право на владу" Мартинюк сказав, що перший етап реформи передбачає відкриття ринку землі. Іноземці, юридичні особи (у тому числі агрохолдинги) не допускаються до купівлі-продажу землі. "Українець може продавати українцю землю, але кожен громадянин може зібрати не більше 200 га. Двісті - це умовно, ми можемо обговорювати, це може бути і сто", - сказав заступник міністра. Паралельно із впровадженням ринку землі уряд має сформувати кредитно-фінансовий механізм із тим, щоби фермер міг отримати кредит і за ці гроші купити землю, додав Мартинюк. За його словами, попри те, що більше 70% українців не хочуть зняття мораторію на продаж землі, соцопитування все ж показують, що лише 20% власників землі мають намір її продати у разі відкриття ринку. "З відкриттям ринку ми вийдемо на той показник, який зараз є в країнах ЄС, коли в обігу буде перебувати 5-10% землі, яка буде купуватися і продаватися. І на довгі роки у нас ще залишиться оренда, як основна форма користування землі", - запевнив Максим Мартинюк. Нагадаємо, проведення земельної реформи, тобто скасування мораторію та запуск ринку землі, є однією з вимог Міжнародного валютного фонду для продовження програми кредитування.

tsn.ua

В Україні дорожчає молода картопля

Фермери активно постачають овоч на зовнішній ринок, проте попри сезонне збільшення пропозиції, ціни продовжують зростати. Порівняно з червнем минулого року бульба коштує вдвічі дорожче. Аналітики пояснюють таку ситуацію підвищеним попитом всередині країни та активністю експортерів. Особливо українську молоду картоплю скуповують білоруські компанії.

АПК-Інформ: овочі та фрукти

Україні злетіли вгору ціни на м'ясо, яйця та капусту

Протягом перших десяти днів червня в Україні на третину й більше подорожчали яйця та капуста. Трохи додали в ціні м'ясо, сало, цибуля, олія, рис та варена ковбаса. "При таких темпах зростання цін на продукти можливі підвищення заробітних плат, анонсовані урядом, зможуть лише компенсувати подорожчання, що не вплине на рівень реальної купівельної спроможності. В той же час платити за харчі треба вже сьогодні. Значне зростання цін на продукти в минулому році відбулось уже напередодні експерименту щодо скасування державного регулювання цін на соціальні продукти, а також під час його дії. Травневе подорожчання та за перші десять днів червня говорять про ту ж тенденцію – держава усувається від виконання своїх функцій і отримуємо значну продуктову інфляцію. Як не крути, а борщу та вареників при тій же заробітній платі прийдеться готувати вже менше. А з обіцянок покращення каші не зробиш", - констатує керівник Асоціації постачальників торгівельних мереж Олексій Дорошенко.

Динаміка вартості продуктів в Україні в першій декаді червня 2017 року

Продукти

Динаміка цін

Нова середня ціна

Капуста

плюс 4 грн за кг (42%)

13,5 грн за кг

Десяток яєць

плюс 3,5 грн (34%)

13,5 грн

Свинина

плюс 3,5 грн (4%)

91 грн за кг

Яловичина

плюс 1,8 грн (1,8%)

102 грн за кг

Сало

плюс 1,4 грн (3,4%)

43,5 грн за кг

Варена ковбаса

плюс 0,5 грн (0,7%)

66 грн за кг

Цибуля

плюс 1,4 грн (14%)

10,7 грн за кг

Олія соняшникова

плюс 0,4 грн (1,2%)

33,2 грн за літр

Рис

плюс 0,4 грн (2,2%)

18 грн за кг

Гречка

мінус 0,6 грн (2,2%)

26 грн за кг

Вершкове масло

мінус 1 грн (0,7%)

139,7 грн за кг

Дані: Державна служба статистики України.

У Києві удвічі підвищують тариф на утримання будинків

Підвищені в 1,5-2 рази тарифи на послуги з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій введуть в Києві від 1 липня, відповідно платіжки з урахуванням цього кияни отримають в серпні. Про це на прес-брифінгу 17 червня повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. "У Києві планується коригування тарифів від 1 липня. Тариф, який від 2010-2011 років був незмінним на рівні 3 грн в середньому за 1 кв. м, зараз змінено на 5,8 грн за 1 кв. м. Тобто ми говоримо фактично про підвищення у 1,5-2 рази", – сказав Пантелеєв. Він також додав, що протягом останніх двох років влада міста отримувала звернення комунальних підприємств, які виконують функції з утримання будинків та прибудинкових територій, з проханням скоригувати тарифи.  За словами Пантелеєва, влада тривалий час відмовляла підприємствам, розуміючи, що є межа платоспроможності людей через підвищенням тарифів на інші комунальні послуги, зокрема, теплопостачання, гарячу воду, електрику тощо. "Зараз ситуація більш-менш стабілізувалася, і ми вимушені йти на підвищення, щоб забезпечити стабільну роботу підприємств", – заявив заступник голови КМДА. Пантелеєв додав, що підвищення тарифів дозволить не тільки зберегти штат працівників галузі, але й покращити якість послуг з прибирання. Він зауважив, що залишаються пільгові механізми розрахунку: у разі сплати до 20 числа, діє пільговий тариф, що нижче на 10%.

УНІАН

Україна зробила перший крок до створення найбільшого в східній Європі газового хабу

Державна компанія "Укртрансгаз" відкрила митний склад для тимчасового зберігання газу, купленого за кордоном, у десяти підземних сховищах. Це дасть можливість трейдерам зберігати газ без розмитнення до 1095 днів, тобто без сплати жодних податків та митних зборів за умови подальшого транспортування природного газу з території України. "Раніше митне оформлення природного газу, що транспортується на митну територію України для його зберігання в ПСГ, можливо було проводити лише в митному режимі "транзит". Також положеннями Митного кодексу України встановлено строки транзитних перевезень трубопровідним транспортом ? 31 доба. Такі умови не були економічно прийнятними для більшості іноземних газових трейдерів. Відтепер митне оформлення газу, який надходитиме із закордону для зберігання в українських ПСГ, здійснюється в режимі "митний склад", - ідеться в повідомленні Укртрансгазу. Новація дозволить із часом стати Україні найбільшим газовим хабом у Східній Європі, тобто європейські країни тимчасово зберігатимуть блакитне паливо в українських підземних сховищах. Зокрема, такі потреби існують у Польщі, Угорщині, Румунії, Словаччині, Молдові, Болгарії. Україна може запропонувати зберігати до 14 млрд кубометрів газу, що забезпечить потреби для всієї Східної Європи. Укртрансгаз є оператором найбільших в Європі підземних газосховищ загальним об'ємом 31 млрд кубометрів. Проте останнім часом вони заповнені лише наполовину. Тож вільні потужності вирішили запропонувати використовувати іноземним трейдерам і на цьому ще й заробити гроші (близько 0,4 євро/МВт за цикл зберігання).

У Нафтогазі розповіли, чи купуватиме Україна газ у Росії

Нафтогаз України розглядає можливість купівлі газу в російського Газпрому в майбутньому. Проте це станеться за умови, що будуть змінені окремі умови, записані в чинному контракті від 2009 року, та буде знижена ціна. Про це інтерв'ю "Новому времени" розповів головний комерційний директор групи "Нафтогаз України" Юрій Вітренко. "Ми не виключаємо можливості, що, коли після фінального рішення (Стокгольмського арбітражу) контракт буде змінений, ми почнемо в його рамках купувати газ у Газпрому. І сторони зараз про ці зміни намагаються домовитися. А якщо не вийде, то арбітраж буде ухвалювати рішення. Ми вимагали перегляду ціни на майбутнє, і це означає, що ми закладали можливість купівлі російського газу за контрактом з Газпромом до кінця 2019 року. Важливий нюанс. Це не питання нашого бажання. Ми, діючи сумлінно, згідно з чинним контрактом, про який домовилася Юлія Володимирівна (Тимошенко) з Володимиром Володимировичем (Путіним), у певних ситуаціях повинні купуватиме російський газ. Але вже на нових умовах, визначених Стокгольмським арбітражем", - сказав Вітренко. Він переконує, що в Росії вже не буде важелів для шантажування України в газовому питанні. "Ті принципи, які визначив арбітраж, не дадуть можливості Газпрому нас шантажувати", - переконаний Вітренко.

Кільки коштує заправити авто на АЗС. Середні ціни на 17 червня

Літр бензину категорії А-95 у середньому по Україні сьогодні, 17 червня, коштує 25,25 грн. Залежно від заправок ціна на це пальне коливається від 23,85 грн до 26,99 грн. Тобто зекономити чи переплатити можна до трьох гривень.  Літр дизельного палива обійдеться водіям у середньому в 22,74 грн.  Газ для автомобілів коштує 10,77 грн.
Середні ціни на пальне у 2016 та 2017 роках на українських АЗС, у гривнях за літр

Пальне

14.04.16

08.09.16

01.12.16

28.02.17

16.06.17

17.06.17

Бензин А-95

20,48

22,39

23,28

24,68

25,35

25,25

Дизпальне

17,50

18,49

20,60

22,45

22,89

22,74

Газ

8,10

11,50

12,15

10,95

10,72

10,77

tsn.ua

Не в МВФ. Де Україна братиме гроші на погашення кредитних боргів

У 2017-2019 роках Україна повинна повернути 14 млрд доларів США кредитних боргів, 11 млрд доларів із яких слід виплатити із держбюджету. Гроші планують позичити на міжнародних ринках. Про це сказав міністр фінансів Олександр Данилюк на форумі з питань розвитку української економіки в Києві. "Ключ до виплати - це вихід на ринок на сприятливих умовах. Ми плануємо вийти на ринок вже цієї осені. Очевидно, що отримати сприятливі умови можна лише в тому разі, якщо ти показуєш прогрес в імплементації реформ, прогрес у програмі співробітництва з МВФ. Це не означає, що МВФ не вартий згадки. Просто ми повинні сфокусуватися на тому, що ми можемо зробити всередині країни. Я вірю в цей позитивний шлях. Прогрес у співпраці з МВФ стане хорошою точкою входження на ринок запозичень. Звичайно, виплати за боргами - це проблема, але процес керований", - сказав Данилюк. Наприкінці січня 2017 року сукупний державний (прямий) і гарантований державою борг України становив 1,931 трлн грн або 71,21 млрд доларів. Нагадаємо, 4-річна розширена програма фінансування України з Міжнародним валютним фондом, розпочата в березні 2015-го, завершиться 2019-го.

УНІАН

Як зростатиме курс долара в наступні три роки. Урядовий прогноз

Протягом наступних трьох років гривня поступово знецінюватиметься, а долар відповідно дорожчатиме. Такі прогнози в проект Бюджетної резолюції до 2020 року заклав уряд, який уже схвалив документ на своєму засіданні. Мінфін розрахував параметри загального фонду держбюджету виходячи з того, що обмінний курс гривні (в середньому за рік) у 2018 році становитиме 29,3 грн за долар, у 2019 році - 30,5 грн за долар, у 2020 році - 31 грн за долар. Зазначимо, що офіційний курс долара від Нацбанку сьогодні, 16 червня, становить 26,00 грн. У держбюджеті на 2017 рік заклали долар по 27,2 грн. За всю свою історію гривня встановила антирекорди понад два роки тому - 26 лютого 2015-го в офіційних курсах НБУ долар США сягнув 30,01 грн, а євро – 34,04 грн. Також чиновники спрогнозували, як зростатиме протягом трьох років мінімальна зарплата та прожитковий мінімум.

Економічна правда

"Зарплати в конвертах" отримують майже 8 мільйонів українців

В Україні "в тіні" досі перебуває 35% зарплат, тобто 8 млн громадян отримують платню "в конвертах", не сплачуючи податки. Про це повідоми міністр соціальної політики Андрій Рева. "За нашими даними, приблизно 8 мільйонів українських громадян працюють "у тіні", - зазначив Рева. В Україні нині налічується близько 26 млн осіб працездатного населення віком від 18 до 60 років, але внески на соцстрахування сплачує лише половина громадян. Рева переконаний, що детінізувати зарплати українців допоможе проведення пенсійної реформи. Тим часом в уряді прогнозують зростання середньої зарплати до 7 тис. грн до кінця 2017 року та до 10 тис. грн у 2020-му.

Укрінформ

Долар і євро подорожчають на 2 копійки у курсах валют від НБУ

Національний банк України установив офіційні курси валют на понеділок, 19 червня. Долар США подорожчає на 2 копійку і коштуватиме 26,02 грн. Євро також подорожчає на 2 копійки і становитиме 29,05 грн. Нагадаємо, у держбюджеті на 2017 рік заклали долар по 27,2 грн. За всю свою історію гривня встановила антирекорди понад два роки тому - 26 лютого 2015-го в офіційних курсах НБУ долар США сягнув 30,01 грн, а євро – 34,04 грн.

tsn.ua

в началов начало