тарифы на электроэнергию расчет пенсии отдых в Украине Архив документов и фотографий Етар информационно-рекламная поддержка на главную

У Мінсоцполітики розповіли про механізм зростання пенсій після реформи

Пенсійна реформа гарантує щорічне збільшення пенсій в автоматичному режимі. Про це заявив заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір, передає прес-служба відомства. "У разі ухвалення Парламентом проекту пенсійної реформи вже з жовтня місяця відбудеться осучаснення пенсій, тобто збільшення їхнього розміру відповідно до існуючих економічних показників. У подальшому буде запущений механізм постійної індексації пенсій", - заявив Шамбір. Він також додав, що цей крок дозволить перевести процес підвищення пенсій в автоматичний режим, що унеможливить повторення ситуації, за якої ті, хто вийшов на пенсію пізніше, матимуть кращі умови ніж ті, хто став пенсіонером раніше. Заступник міністра соціальної політики пояснив, що раніше законодавством був передбачений механізм індексації пенсій, але за умови наявності коштів, що дозволяло цього не робити. "Відтепер пенсії зростатимуть постійно, і не менше ніж на суму 50 відсотків середньої зарплати та 50 відсотків від показника інфляції. Наголошую – не менше цього показника, а, за умови наявності додаткових коштів, навіть більше", - додав Шамбір. Нагадаємо, Кабінет міністрів України схвалив законопроект про реформу пенсійної системи. Відповідне рішення було прийнято на засіданні у середу, 17 травня. Пенсійна реформа передбачає скасування з 1 січня 2018 року призначення пенсій на особливих умовах, в тому числі за вислугою років для всіх держслужбовців, окрім військових і окремих списків людей важких і шкідливих професій. Зауважимо, уряд України в рамках пенсійної реформи планує з 1 жовтня цього року провести підвищення пенсій, яке торкнеться, за попередніми розрахунками, 5,6 млн українців, а також скасувати оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів. Урядовий варіант пенсійної реформи не передбачає підвищення пенсійного віку, а пропонує інші інструменти для побудови справедливої та бездефіцитної пенсійної системи.

Через три-п'ять років Пенсійний фонд самознищиться через дефіцит коштів

Дефіцит Пенсійного фонду України становить 141 мільярд гривень, хоча ще декілька років тому він становив 80 млрд гривень. Це створює загрозу для існування фонду. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. "Це – кошти, яких немає у Пенсійного фонду. Це означає єдине – через три-п'ять років, може більше, Пенсійного фонду в Україні не буде, він самознищиться", – сказав прем'єр. За словами Гройсмана, причина дефіциту полягає у тому, зараз не всі люди сплачують внески до Пенсійного фонду, а в когось немає достатнього професійного стажу для виходу на пенсію. Але при цьому ці люди все одно отримують таку ж саму пенсію, як і ті, хто працював усе життя і сумлінно сплачував внески до Пенсійного фонду. "Має бути справедливість – той, хто працював більше, має отримувати більшу пенсію, а той, хто працював менше – меншу. А зараз ситуація, коли вони отримують однакову пенсію", - сказав голова уряду. Гройсман пропонує, що пенсія буде нараховуватися людям пропорційно з їхніми трудовими досягненнями. На його думку, у такому випадку площа відрахувань до Пенсійного фонду буде дорівнювати площі пенсійних виплат людині, і у підсумку зникне дефіциту фонду. "Це означає, що 12 млн пенсіонерів отримають перерахунок пенсій, за 7-10 років ми зменшимо дефіцит бюджету і виведемо його на нуль. Плюс українці будуть отримувати справедливу пенсію відповідно до своїх внесків", - сказав Володимир Гройсман. Нагадаємо, уряд України в рамках пенсійної реформи планує з 1 жовтня цього року провести підвищення пенсій, яке торкнеться, за попередніми розрахунками, 5,6 млн українців, а також скасувати оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів. Урядовий варіант пенсійної реформи не передбачає підвищення пенсійного віку, а пропонує інші інструменти для побудови справедливої та бездефіцитної пенсійної системи.  Варто зазначити, що пенсійна реформа для України має велике значення, оскільки, це одна з головних вимог від Міжнародного валютного фонду.  У МВФ вважають, що українська економіка знову почала зростати, а уряд України проводить виважену макроекономічну політику. Але в Україні потрібно впроваджувати реформи для поліпшення бізнес-середовища та залучення інвестицій.

Півтора мільйони українців отримають грошима невикористані субсидії

Гроші за житлові субсидії зможуть отримати 1,5 мільйона українських родин. Уже до осені громадянам, у яких виявився залишок субсидії, виплатять грошову компенсацію – близько 700 гривень. До 1 червня компанії, що надають послуги, мають віддати до управлінь соціального захисту перелік осіб, які отримують субсидію та мають економію. Після чого до 1 липня там сформують списки для виплат залишків субсидій. Від людини потрібно єдине – надати в управління соціального захисту заяву з указаним банківським рахунком або номером відділення Укрпошти, куди можуть  Механізм монетизації субсидій.

tsn.ua

Прогноз "стабільний": S&P підтвердило рейтинги України "B-/B"

Рейтингове агентство підтвердило довгострокові та короткострокові рейтинги. Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings  МВФ оприлюднив оновлений прогноз щодо економіки України підтвердило довгострокові та короткострокові рейтинги України в іноземній та національній валюті на рівні "B-/B". За підрахунками S&P, прогноз по довгострокових рейтингах - "стабільний". Рейтинг України за національною шкалою підтверджено на рівні "uaBBB-". Нагадаємо, що  Ціни зростають, але не так стрімко. В Україні уповільнилася інфляція споживча інфляція в Україні в квітні становила 12,2%. Ще в березні показник становив 15,1%. Тобто ціни хоч і зростають, але вже не так швидко.

Інтерфакс-Україна

Промисловим підприємствам відключають природний газ. Хто оголосив війну?

Відключення природного газу в 2017 році турбує багатьох власників і директорів українських промислових підприємств. Паніка 2014 року повторюється, тільки уже не через ризик залишитися без газу, що подається країною агресором, а через дії газових компаній всередині країни. У пошуках альтернативного палива Більшість підприємств відмовилися від природного газу і вибрали інші альтернативні види палива. Природний газ незамінний для промислових печей, сушарок та котлів великої теплової потужності. Газ потрібен там, де технологічно неможливо або економічно недоцільно встановлювати котли, що працюють на біомасі. Альтернативою є мазут, дизельне паливо або скраплений газ пропан-бутан. Використовувати дорогий дизель економічно не виправдано, а неякісний мазут дуже проблемний експлуатації. Тому більшість підприємств переходять на зріджений газ пропан-бутан. Скраплений пропан-бутан за експлуатаційними характеристиками схожий на природний газ і вирішує проблему великої та стабільної теплової потужності. Причини, які штовхають власників промислових підприємств відмовитися від природного газу і переходити на автономний скраплений газ:  Вчимося рахувати абонплату за газ для підприємства Наприклад, на підприємстві встановлено найпоширеніший лічильник G650 (пальники з тепловою потужністю від 5 Мвт до 8 Мвт). Його максимальна витрата - 1000 кубометрів на годину або близько 720 000 кубометрів на місяць (за розрахунками НКРЕКП). Тариф на розподіл газу для промислових споживачів компанії "Київоблгаз" складе — 43,28 грн. (з урахуванням ПДВ) за 1000 куб. м/год. Відповідно абонплата для споживачів з лічильником G650 – 31 162 грн. в місяць, або 373 944 грн з урахуванням ПДВ в рік. Звичайно ж, такі суми не обґрунтовані для агропромислових підприємств з сезонним споживанням природного газу. Наприклад, зерносушарки працюють від 1 до 3 місяців у році. Чому абонплату за газ не скасують? Асоціація газового ринку попереджає у відкритому листі про можливе виникнення колапсу, пов'язаному з розрахунками за природний газ і послуги з його транспортування та розподілу, що ставить під загрозу функціонування галузі. Чому ж Асоціація газового ринку наполягає на тариф з обслуговування газопроводів? По-перше, це вимога Євросоюзу - привести ринок газу у відповідність з Європейським законодавством. По-друге, необхідно термінове фінансування на реконструкцію аварійних розподільних газопроводів і обладнання. По-третє – це загроза безпечної роботи аварійної газової служби. Відсутність тарифу ставить під загрозу виплату заробітної плати 53 тисячам працівників і призводить до вимушеного припинення поставок газу споживачам України. Аварійне газопостачання пропан-бутаном в Україні – надумане побоювання чи виправдана необхідність?

Втрата врожаю через заморозки загрожує різким стрибком цін на фрукти та ягоди

Весняні заморозки вже зіпсували врожайність 2017 року. Фахівці попереджають, що вітчизняних полуниці, черешень, абрикосів тощо у продажу не буде, а ціна на імпортні злетить вгору. Шансів урятувати дерева і саджанці при -10 морозу на ґрунті в селян не було жодних. "Груші взагалі не буде", - дивиться на свої дерева пан Микола. Так, само, як годі сподіватися йому на свої яблука та сливи. Ледве вродить суниця, але десь одна із сотні можливих. Синоптики прогнозують чергові весняні заморозки. Прийдуть вони уже за кілька днів. Аграрії, між тим, ще не оговталися від шоку 10-градусних морозів минулого тижня, які убили їхні поля й сади. Шансів врятувати посаджене просто не було. Аграрії кажуть, що арктичне повітря навесні – не новина. Але щоб такий мороз був у травні – не пригадують. Його порівнюють зі стихійним лихом. І кажуть, що на Київщині, Чернігівщині, Черкащині, Вінниччині та Кіровоградщині вже знищено більше половини сподіваного врожаю. Фермери рахують збитки в мільйонах гривень. Морозостійкою виявилася смородина, її вціліло найбільше. Але це слабка втіха, бо решту плодово-ягідних культур доведеться імпортувати. Вітчизняні ж будуть на вагу золота – дехто вже прогнозує ціни на 35-40% вищі минулорічних, адже сільгосппідприємства намагатимуться бодай частково компенсувати свої збитки. Експерти ж попереджають, що через негативний досвід частина фермерів відвернеться від цього бізнесу, як надто ризикованого, тож у довгостроковій перспективі Україна може отримати наслідком збільшення залежності від імпорту фруктів і ягід. Тим часом погода і далі випробовує залишки врожаю на міцність. На 22-23 травня синоптики знов обіцяють мороз на ґрунті до -3 С. В паніці вже прості дачники, які висадили картоплю. Міністерство агрополітики вже взялося рахувати збитки в масштабах країни, і перші дані фахівців невтішні – вони говорять про втрату половини загальної кількості врожаю 2017 року.

Яндекс отримає збитків від українських санкцій на 7 млрд рублів

Яндекс вже порахував свої збитки від санкцій – це 7 млрд рублів. Акції Яндексу впали на 1,3 млрд доларів за одну добу. Це все несплачені податки, не витрачені на оборону Російської Федерації, це згорнута програма "Армати", винищувачів п'ятого покоління, флоту і так далі", - сказав він. Член політради партії "УКРОП" Дмитро Сіманський у свою чергу зазначив, що кожен українець, який відмовився від користування російськими соціальними  мережами, завдає збитків економіці РФ. "Кожна людина, яка не зайшла у ВКонтакте чи в Одноклассники, або не скористалася поштою mail.ru – це людина, яка завдала збитків Росії. Рішення РНБО завдало дуже суттєвих збитків російському бізнесу, який контролюється Кремлем, і воює проти України", - сказав Сіманський. Нагадаємо, 16 травня, російські соціальні  мережі ВКонтакте і Одноклассники потрапили до списку юридичних осіб, щодо яких Україна ввела санкції. Президент України затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони про розширення списку фізичних та юридичних осіб, щодо яких введено санкції. Загалом, обмежувальні заходи стосуються 468 компаній. В указі пояснюється, що заборона діє на інтернет-провайдерів за "надання послуг доступу користувачам мережі інтернет до ресурсів сервісів". Президент Петро Порошенко зазначив, що санкції, які були введені проти Росії, можуть бути переглянуті після повного виведення російських військ з території України.

Китайцям довірили будівництво четвертої гілки київського метро

"Фахівці китайської сторони проведуть дослідження щодо поточного стану реалізації проекту "Будівництво 4-ї лінії метро в м. Києві", яке розглядатиме технічні деталі; обсяг фінансових ресурсів і правовий спосіб, завдяки якому проект буде реалізований остаточно", – розповів заступник голови КМДА Микола Поворозник. Представники китайського консорціуму дослідять стан реалізації будівництва четвертої лінії метро у Києві, з'ясують обсяг фінансових витрат та правові аспекти. Також згідно з підписаною угодою китайська сторона сприятиме залученню коштів в проект. 14 травня, перший віце-прем‘єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів та китайська корпорація доріг і мостів домовилися про будівництво мосту біля Кременчука та реконструкцію Шулявського шляхопроводу у Києві на загальну суму $400 млн.

Стало відомо, який мінімум грошей повинні мати українці для подорожей в ЄС

На сайті "Мандруй відповідально", який представництво ЄС в Україні запустило для пояснення нюансів безвізового режиму, вказуються вимоги окремих країн до мінімальної суми коштів, які потрібно мати з собою під час перетину кордону. Отже, вимоги для тих, хто бажає подорожувати країнами ЄС: Норвегія - 500 норвезьких крон на день, тобто 1580 грн; Фінляндія - 30 євро на день (880 грн); Швеція - 47 євро на день (1370 грн) Естонія - 86 євро на день (2,5 тис. грн); Латвія - 14 євро на день (400 грн); Литва - 40 євро на день (1100 грн) Нідерланди - 34 євро (1000 грн); Польща - 300 злотих (2 тис. грн) для перебування до трьох днів, 100 польських злотих (800 грн), якщо перебування становить більше 3 днів; Німеччина - 45 євро на день (1300 грн); Бельгія - 45 євро на день (1300 грн) - іноземці, які зупинилися у приватних осіб. 95 євро (2,8 тис. грн) - іноземці, які зупинилися в готелі; Люксембург - мінімальна сума коштів визначається індивідуально; Чехія - 40 євро (1100 грн) в день до 30 днів; Словаччина - 56 євро в день (1600 грн); Франція - 32,50 євро (1000 грн) - особи, які мають підтвердження наявності житла. 120 євро (3500 грн) - особи, які не можуть підтвердити наявність житла; Швейцарія - 91 євро (2600 грн), 27 євро (780 грн) - для студентів; Ліхтенштейн - 91 євро (2600 грн), 27 євро (780 грн) - для студентів; Австрія - на індивідуальній основі; Словенія - 70 євро (2 тис. грн), 35 євро (1 тис. грн) для неповнолітніх у супроводі батьків; Угорщина - 3 євро на день (90 грн); Італія - 269,60 євро (7,8 тис. грн) на одну людину на строк до 5 днів, для груп туристів менше; Іспанія - 71 євро на день (2 тис. грн); Португалія - потрібно мати при собі суму в 75 євро (2,2 тис. грн), а також суму з розрахунку 40 євро (1100 грн) в день перебування; Мальта - 48 євро в день (1400 грн); Греція - 50 євро (1400 грн) в день, мінімум 300 євро (8,7 тис. грн) на 5 днів. Нагадаємо, у середу, 17 травня, відбулося  Історичний день. Підписано угоду про безвізовий режим України з Євросоюзом історичне підписання угоди про безвізовий режим України та ЄС. У Страсбурзі, Франція, урочисто підписали фінальний документ голова Європейського парламенту Антоніо Таяні і представник Мальти, як країни, що наразі головує в ЄС. За процедурою спостерігав президент України Петро Порошенко.

Долар продовжує падати, а за ним "підтягнувся" і євро

Протягом місяця долар подешевшав майже на гривню. Валютні прогнози на літо Протягом місяця долар подешевшав майже на гривню. Валютні прогнози на літо При цьому вартість євро також зменшилася — 29,37 грн. На комерційному ринку валюта трохи дешевша. За долар просять 26,29 грн. На євро ціна стартує з 29 гривень 27 копійок.

tsn.ua

в началов начало